Sú silné, emotívne a podľa skutočnej udalosti. 6 filmových lahôdok, ktoré by mala vidieť každá jedna žena


Niektoré filmy vám stačí vidieť raz a zapamätáte si ich na dlhú dobu, iných dej si nepamätáte už ani po pár dňoch. Dnes vám prinášame prehľad filmových lahôdok určených najmä pre nežnejšie publikum, v ktorých sa v hlavných úlohách presadili silné a odvážne ženy. A aj keď to názov článku napovedá, nie všetky filmy sú len o romantike a láske. Užite si Medzinárodný deň žien a pustite si niektorý z nich napríklad dnes.

Edith Piaf

Emocionálne silný film o úžasnom, no neľahkom živote Edith Piaf, ktorý bol bojom nielen za hudbu, ale aj za prežitie a samozrejme za lásku.

Coco Chanel

#cocochanel loved lounging in #pjs #cocochanelmovie #treschic #piulifestyle #paris 👋🏻

A post shared by Più (@piulifestyle) on

Film o silnej nebojácnej žene, ktorá sa nebojí vzdorovať zaužívaným módnym trendom a razí si vlastnú cestu. Životný príbeh modernej ženy, ktorá navždy zmenila svet módy, sa jednoznačne oplatí vidieť, a to aj vďaka skvelej Audrey Tautou v hlavnej úlohe.

Joy

#jenniferlawrence #edgerramirez #joymovie

A post shared by MsJenniferLawrence (@ms_jenlawrence) on

Film je založený na skutočnom príbehu Joy, ženy, ktorá vynašla mop. Následne sa pasuje s problémami, ktoré v tej dobe musela žena podnikateľka riešiť a hlavne znášať. Vo filme je pozornosť upriamená na vnútorný monológ hlavnej postavy, ktorý jej pomáha radikálne zmeniť jej život.

Jedz, modli sa a miluj

Hlavná hrdinka v podaní Julie Roberts sa vydáva poznávať a obdivovať krásy sveta, no hlavne sa pokúša nájsť svoje pravé „ja“. Vynikajúci film o láske, rozvode, smútku, radosti, jedle a cestovaní. Odporúčame všetkými desiatimi.

Divočina

Good morning friends and listeners ☕️☕️🎥 After a lengthy delay due to the flu I am super excited to say Hollywood and Beyond is back in operation today. Sometimes unexpected situations due to an illness, or roadblocks that we encounter, obstacles that show up without warning – all can delay our plans. The important thing to keep in mind is to realize that every step of our journey is important. Even those difficult steps. May light always brighten the path in front of you. Stay tuned for guest and show news, Hollywood news and above all else new episodes! It is wonderful to be back in action! Thank you for all of the encouragement. This is going to be the best year yet for the show! See you on the air. – Host @stevenjbrittingham Hollywood and Beyond is back from hiatus! Hollywood and Beyond: Created and Hosted by actor and writer, Steven Brittingham Be sure to visit the official Hollywood and Beyond Facebook/Instagram/Twitter pages for guest and show news. Contact Host Steven Brittingham: [email protected] Meaningful, in-depth and fun interviews. #NeverGiveUp #KeepOnKeepingOn #Actors #Characters #HollywoodandBeyond #Podcast #HollywoodNews #Writers #Directors #Meaningful #Interviews #Fun #Adventure #Grateful #WildMovie #Hope

A post shared by Hosted By Steven Brittingham (@hollywoodandbeyondshow) on

Príbeh ženy, ktorá sa rozhodla prejsť svoju životnú cestu. Film získal mnoho nominácií na rôznych filmových festivaloch vrátane Oscara. Herecký výkon Reese Witherspoon by sme určite vyzdvihli ako aj súboj hlavnej hrdinky s problémami a so svojím vlastným ja.

Frida

Úžasné spracovanie životného príbehu slávnej a extravagantnej umelkyne Fridy Kahlo. Frida prežila búrlivý život, plný bolesti a lásky, zažila tiež škandálne milostné aféry, aj fatálny vzťah s manželom.

Aký je váš najobľúbenejší „ženský“ film? Určite ich je viac, no náš výber vám zaručí tú najlepšiu filmovú atmosféru, akú ste už možno dlhšie nezažili.

Pozri aj: Toto je 8 kritérií, podľa ktorých muži posudzujú ženskú krásu a pôsobia ako magnet. Najviac ma zarazil bod č. 7

Lucia Mužlová


Komentáre

komentárov