Na tlačiarni si vytlačila fotku a priložila k tričku. Toto budete chcieť skúsiť aj vy

Michal Blaško Návody

Určite sa vo vašej skrini nájde aspoň jedno tričko s potlačou, ktoré veľmi radi nosíte. Buď je na ňom nejaká fotografia, obrázok, alebo tvár speváka z kapely. Moje tričko s Cobainom si so mnou čo-to už veru prežilo a nikdy by som ho asi nevyhodila. Viažu sa k nemu totiž spomienky a zážitky. Ak si chcete vyrobiť tričko s vlastnou fotografiou, nepotrebujete k tomu žiadnu špeciálnu techniku. Dá sa to aj takto.

fotkanatricku7
abeautifulmess.com

Na výrobu potrebujete:

fotku alebo obrázok z novín

tričko (alebo akékoľvek oblečenie)

gél medium – Liquitex (zoženiete v kreatívnych potrebách)

štetec

vodu.

fotkanatricku6
abeautifulmess.com

Postup:

Na laserovej tlačiarni si vytlačte fotku alebo obrázok, ktorý chcete mať na tričku. Ak máte klasickú fotografiu, stačí ju len naskenovať a následne vytlačiť.

fotkanatricku1
kreativita.info

Pomocou štetca natrite na vytlačenú fotografiu väčšie množstvo gélu. Fotografiu následne priložte na tričko, obrázkom na látku a nechajte uschnúť. Najlepšie je fotografiu nechať schnúť aj celú noc.

fotkanatricku2
kreativita.info

Zoberte si trochu vody a pofŕkajte trochu druhú stranu (na ktorej fotografia nie je). Opatrne odstráňte papier. Pokojne to môžete jemne trieť prstami a papier sa bude po vrstvách postupne oddeľovať.

fotkanatricku3
kreativita.info

Tričko môžete následne prežehliť cez papier na pečenie a odporúčam ho prať v rukách. Aj keď je pravda, že to sa odporúča aj pri nažehľovaní, no ja si tričká s nažehľovačkami periem normálne v práčke už viac ako rok a nič sa im nestalo.

fotkanatricku4
kreativita.info

Chceli by ste odo mňa aj návod, ako si nažehliť na tričko akýkoľvek motív, fotografiu, či obrázok? Dajte mi vedieť v komentároch a rada to pre vás spracujem.

zdroj: kreativita.info

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: