Fotografia len pre silné žalúdky! Táto žena po pedikúre skončila v nemocnici a takmer prišla o nohu

Banana Ešte viac

Na manikúru alebo pedikúru si vyrazíme s vidinou krajšie upravených nechtov a profesionálnej starostlivosti. Rovnako to videla aj mladá žena z Indiany. Jennifer White však krátko po pedikúre spozorovala na svojej nohe opuch a zmenu farby. Okamžite vyhľadala pomoc odborníka a skončila hospitalizovaná s vážnou infekciou. Jej týždenný pobyt v nemocnici sa niesol aj v znamení strachu, že príde o nohu.

pixabay.com

Od miesta, kde sa odborníčky starajú o našu manikúru a pedikúru, očakávame profesionalitu, čistotu a dobrý prístup. Rovnako to vnímala aj mladá Jennifer White z Indiany, až pokiaľ neskončila v nemocnici.

Mladá žena pre médiá povedala, že dva dni po pedikúre pociťovala na pokožke nohy svrbenie. Jej chodidlo začalo meniť farbu na fialovú, a preto urýchlene navštívila pohotovosť. Tam jej lekári oznámili, že noha je napadnutá niekoľkými druhmi infekcie. To všetko kvôli obyčajnej pedikúre. Jennifer aj vo videu hovorí o danej udalosti s veľkým rozhorčením.

„Mohla som prísť o prst. Mohla som prísť o svoju nohu. Nemôžem ísť do práce. To všetko kvôli 35 minútam pedikúry.“

Lekár Jennifer objasnil aj príčinu jej stavu. Infekcia sa do nohy dostala pravdepodobne pri ošetrovaní kože, kedy musela pedikérka omylom vytvoriť malý rez na povrchu nohy. Cez ranu sa potom do tela dostala infekcia, ktorá Jennifer spôsobovala svrbenie, bolesť, zmenu farby, opuch a celkovú neschopnosť nohu používať.

Salón pravdepodobne nespĺňal všetky hygienické predpisy a nástroje, prostredie alebo ruky pedikérky nemohli byť dostatočne čisté, kvôli čomu vznikla u mladej ženy infekcia. Manažér salónu sa však bráni, že spĺňajú všetky hygienické normy a po Jenniferinej skúsenosti ešte zvýšili všetky opatrenia. Aj napriek tomu, že popierajú ich vinu, sú ochotní Jennifer preplatiť náklady spojené s liečbou nohy.

pixabay.com

Z daného príbehu si môžeme zobrať ponaučenie. Aj lekári Jennifer odporúčajú navštevovať len salóny, ktoré majú potrebné certifikáty, pracujú s overenými produktmi, ktoré sú schválené a je dobré, ak majú od zákazníkov výborné recenzie. Aj taká banalita, ako je malé poškrabanie, môže mať skutočne nepríjemné a bolestivé následky.

Jennifer dúfa, že sa jej noha 100% vylieči a či ešte v budúcnosti navštívi podobný salón, je otázne. Nech je tento príbeh výstrahou pre nás všetky. Ak by ste po podobnej starostlivosti zbadali známky poškrabania, porezania, zmeny farby alebo opuch, pre istotu ihneď navštívte lekára, kým nebude neskoro.

Pozri aj: TOP 7 trikov od žien v domácnosti, ktoré vám uľahčia jarné upratovanie. Vďaka bodu č. 3 sa moje okná lesknú ako ešte nikdy predtým

zdroj: Jana, womenshealthmag.com

0
Komentovať (0)