Halle Berry má 53, no vyzerá na 30. Jej osobná guru prezradila, ako si zachovať krásu a mladosť

Kristína Hagarová Krása

Foto: Instagram (halleberry)

Naša pokožka jednoducho starne. Musíme sa s tým zmieriť, pretože to je jednoducho fakt, ktorý nikdy nezmeníme, a to ani keby sme veľmi chceli. Je pravdou, že pokiaľ máte v genetike dané, že vaša pleť tak rýchlo starnúť nebude, môžete len ďakovať.

Ak potrebujete nejaké profesionálne tipy na to, ako si vylepšiť vašu rutinu na krajšiu pleť, je to práve Olga Lorencin, ktorá vám môže pomôcť. Ako uvádza portál Brightside, jej radami sa riadia aj celebrity, ako napríklad Halle Berry a výsledky sú jasné. Hoci Halle vyzerá stále neuveriteľne dobre, vek sa na pleti vždy odrazí a práve preto by ste mali myslieť na dôkladnú starostlivosť o ňu. Toto je hneď niekoľko tipov, ktoré vám môžeme dať.

Foto: unsplash

Na mastnú pleť

Pre mastnú pleť je dobrou voľbou maska, ktorá je vyrobená zo séra z vitamínu C. Po aplikácii by ste však nemali pleť masírovať, pretože tým len zvýšite produkciu mazu vo vašej pokožke. Skúste pridať trochu aktívneho uhlia a uvidíte. Venujte tiež pozornosť tomu, čo si na tvár dávate. Niektoré krémy a make-upy sú na báze oleja, preto ich určite nepoužívajte.

Na citlivú pokožku

Citlivá pokožka potrebuje upokojujúce a jemné prísady, aby ste ju nijako nerozdráždili. Rastlinné výťažky, ako sú harmanček alebo ovsené vložky sú výborné práve pre protizápalové vlastnosti, ktoré majú taktiež aj hojivé a hydratačné účinky. Krémy a rôzne masky, ktoré používate, by mali byť na báze krému alebo mlieka.

Foto: unsplash

Pre suchú a normálnu pleť

Toto je veľmi jednoduché, pretože suchá pleť potrebuje jednoznačne hydratovať. Začnite domácu masáž tváre s kokosovým olejom, ktorý aplikujete krúživými pohybmi smerom nahor. Ako bonus môžete pridať aj sérum vitamínu C. Maskami nešetrite a najlepšie bude, keď ich budete nanášať prstami. Skúste ju nechať 15 minút pôsobiť predtým, než ju zmyjete.

Pre zmiešanú pleť

Hydratačný krém s olejom vám môže upchať póry. Pri aplikácií na zmiešanú pleť to celkom riskujete. Preto skúste krémy a make-upy, ktoré nie sú na báze oleja, ale obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá môže zlepšiť hydratáciu pokožky a zmenšiť póry.

Foto: unsplash

Na pery a oči

Aj pery a oči potrebujú špeciálnu starostlivosť, pretože sú výrazne citlivé. Jeden z receptov podľa Olgy Lorencinovej je jednoznačne tento.

  • čajová lyžička medu
  • trochu čajovej lyžičky žĺtka
  • niekoľko kvapiek olivového alebo kokosového oleja

Stačí, keď ich zmiešate a krúživým pohybom ich aplikujete okolo očí a okolo pier. Potom si tvár opláchnite.

Pre čistú pleť

Obrúsky nemôžu nahradiť čistenie pleti. Môžete ich použiť na odstránenie make-upu, ktorý vám na tvári zostane po odlíčení a môže to prispieť k lepšej hydratácii. Najskôr však vždy absolvujte hlboké čistenie, potom môžete utierku jemne vtláčať do pokožky. Obrúskom najlepšie odstraňujte časti make-upu, ktorý vám zostal okolo očí alebo pier.

Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America / CC BY-SA

Čo na to Halle Berry?

Halle Berry tvrdí, že masky na tvár sú pre ňu všetko. Miluje ich a osobne odporúča nechať si poradiť od Olgy, pretože je guru v starostlivosti o pleť. Masky sú podľa nej jednoducho nadčasové.

Foto: Kingkongphoto & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA / CC BY-SA

A čo vy? Čo v starostlivosti o pleť nedokážete oželieť a bez čoho si neviete predstaviť svoj život?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: