Harry a Meghan nebudú zverejňovať žiadne informácie ohľadom pôrodu. Majú na to dobrý dôvod

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan chcú uchovať príchod svojho prvého potomka „v súkromí“. Vo štvrtok to oznámil Buckinghamský palác, ktorého vyhlásenie cituje tlačová agentúra AFP. Dieťa sa má narodiť ešte v apríli.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prince Harry & Meghan Markle 💖 (@harry_meghan_sussex) on

Takýto scenár by bol v kontraste s narodením troch potomkov Harryho brata princa Williama a jeho manželky Catherine. Tí svoje bábätká ukázali svetovým médiám ihneď po pôrode. „Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sú veľmi vďační za láskavosť, ktorú dostávajú od ľudí z celého Spojeného kráľovstva i zo sveta, a pripravujú sa na príchod dieťaťa,“ uviedol Buckinghamský palác vo vyhlásení.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meghan Markle 👑 Kate Middleton (@meghanandkatepage) on

„Ich kráľovské výsosti dospeli k osobnému rozhodnutiu uchovať plány okolo príchodu potomka v súkromí. Vojvoda a vojvodkyňa sa tešia na zdieľanie týchto vzrušujúcich správ po tom, ako budú mať príležitosť udalosť osláviť súkromne ako nová rodina,“ oznámil Buckinghamský palác. Niektoré britské médiá informovali, že kráľovský pár zvažuje pôrod v domácom prostredí, čím by takisto došlo k porušeniu tradície; všetky tri deti Williama a Catherine prišli na svet v súkromnom krídle Nemocnice sv. Márie v Londýne. Harry (Henry) a Meghan momentálne žijú v Kensingtonskom paláci, londýnskom sídle Williama a Catherine. Pred pôrodom sa plánujú presťahovať do rezidencie Frogmore Cottage vo Windsore, oznámili miestne médiá.

Len preto, že sa jedná o Meghan Markle, manželku princa Harryho to ešte neznamená, že jej pôrod má byť medializovaný, a že hneď musí ukázať dieťa a aj seba celému svetu. Každá mamička po pôrode by mala mať podporu a mala by sa sama rozhodnúť o všetkých týchto veciach. Síce sa vyhýba kráľovským povinnostiam, no to, že sa takto vzoprela tradíciám z nej robí silnú a rozhodnú ženu. Nezabúdajte, že záleží len na vás, vašom dieťati a vašom mužovi. Všetci ostatní môžu pokojne počkať. Nemusíte dieťa hneď ukazovať ako cvičenú opičku v cirkuse. Samozrejme, každá mamina sa chce podeliť o svoju radosť aj s rodinou, no chceme tým len povedať, že si vezmite času koľko potrebujete a na ostatných sa vykašlite.

My rozhodnutie Meghan podporujeme a tešíme sa, že vám informácie o bábätku oznámime až vtedy, keď sa o tom rozhodne samotná matka dieťaťa, bývalá herečka, Meghan Markle.

0
Komentovať (0)