Harry a Meghan zverejnili veľkú novinku. Už je známe, čomu sa idú venovať v najbližších dňoch

Foto: SITA/AP

Mnohí ľudia určite v tomto období nepostrehli, že prelomom marca a apríla sa Harry a Meghan definitívne odčlenili od kráľovskej rodiny a teda už formálne nepatria k jej členom. Len nedávno sme vás informovali o tom, že opustili aj svoj účet na sociálnych sieťach.

Ako uvádza portál People, napriek tomu, že sa stiahli z očí verejnosti, najnovšie oznámili obrovskú novinku. Po mnohých úvahách a dohadoch potvrdili názov svojej budúcej nadácie, ktorý má osobitý význam. Ich nadácia sa bude volať Archewell, čo je spojenie s ich synom Archiem, ktorý bude mať v máji jeden rok.

Nová charita

„Vzhľadom na informácie, ktoré sa objavujú, sme sa cítili byť nútení zdieľať príbeh o tom, čo sa vlastne stalo a ako sme dospeli k takémuto názvu,“ uviedli vo vyhlásení. Arche znamená v gréčtine „zdroj konania“. Veria, že ich charitatívna organizácia sa vybuduje a stane sa inšpiráciou pre ich syna, ktorý bude robiť niečo, čo má zmysel a niečo, na čom záleží. Archewell je meno, ktoré kombinuje starodávne slovo pre silu a konanie a ďalšie, ktoré evokuje hlboké zdroje, z ktorých musí každý čerpať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Zaujímavý výber názvu

„Tešíme sa na spustenie Archewell, keď nastane správny čas.“ Pár zatiaľ pokračuje v získavaní informácií a dúfa, že vytvoria neziskovú organizáciu, ktorá bude poskytovať širokú škálu charitatívnych služieb. Obsahuje aj niekoľko ochranných známok, takže ostatní ľudia tento názov nemôžu používať. Potvrdenie novej nadácie prišlo niekoľko dní po tom, čo Meghan a Harry skončili svoju činnosť na Instagrame Sussex Royal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Nachádzajú sa v Kalifornii

„Keďže všetci hľadáme úlohu, ktorú máme zohrávať v tomto globálnom posune a zmene návykov, zameriame sa na túto novú kapitolu a pochopenie toho, ako môžeme čo najlepšie prispieť. Aj keď nás tu neuvidíte, naša práca pokračuje,“ zdieľali vo svojom poslednom príspevku. Napriek všetkým neistotám sú však Harry aj Meghan podľa zdrojov braní v USA veľmi pozitívne a aj oni sami tak vnímajú svoj odchod. Momentálne sa spolu s malým Archiem nachádzajú v Kalifornii.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: