Hnevalo ma, že moje vlasy neustále elektrizujú. Potom som objavila niečo, čo ma tohto problému zbavilo raz a navždy


Elektrizujúce nezbedné vlasy. Každá z nás to v tomto ročnom období pozná. Na naše vlasy vplýva zima, vlhkosť, mráz ale aj teplo a suché prostredie. Hľadáte účinný rýchly liek alebo dlhodobé riešenie? Vybrali sme pre vás zopár trikov, ktoré určite vyskúšajte.

vlasy1
pixabay.com

Pri takomto type vlasov sa musíte zamerať v prvom rade na príčinu a pôvod tohto problému. Ak vás elektrizujúce vlasy trápia dlhodobejšie a nie len v zime, mali by ste tento problém začať riešiť od základu.

Príčina

Príčin pri nezbedných vlasoch je veľmi veľa. V zime sú naše vlasy vystavované rapídnym zmenám teploty, častému fénovaniu, horúcej vode a hlavne minimálnemu hydratovaniu. Najlepšie, čo môžete pre vaše vlasy urobiť, je neustále ich hydratovať a minimálne fénovať.

Dlhodobejší problém s nezbednými vlasmi

Ak máte vlasy stále rozlietané a neviete si s nimi rady ani pri používaní rôznych masiek či olejov, musíte začať od základu. Elektrizovanie vlasov zapríčiňuje trenie. Ak teda máte takýto problém, v prvom rade by ste mali vymeniť svoj obyčajný hrebeň za kefu s prírodnými štetinami. K dispozícií už máme aj antistatické hrebene, ktoré sa vyrábajú z dreva alebo kovu. Tieto materiály zabraňujú elektrizovaniu vlasov.

Umývanie, fénovanie, sušenie

vlasy 2
pixabay.com

Keď si umývate vlasy, mali by ste myslieť nato, že si ich nikdy neumývame horúcou vodou. Spôsobuje to zvýšenú aktivitu mazových a potných žliaz. Čo sa týka sušenia vlasov uterákom, aj tomuto by ste mali pridávať väčšiu opatrnosť. Vlasy si s uterákom nikdy nešúchajte, jemne z nich povytláčajte vodu a nechajte ich voľne preschnúť.

Fénovanie či používanie žehličky je taktiež príčinou elektrizujúcich vlasov. Keď si fénujete či žehlíte vlasy, myslite na to, že sú vystavené neprirodzene vysokej teplote. Používajte ochranné prostriedky na tepelnú úpravu vlasov. Vlasy sa obalia do ochranných látok a sú tak odolnejšie voči vyššej teplote. Pri fénovaní vlasov vždy používajte kefu s prírodnými štetinami. Zároveň fénujte a češte. Vlasy budú pekne prečesané, nebudú vám poletovať a naviac si ich týmto spôsobom rýchlejšie vysušíte.

Hydratácia

vlasy 3
stylecaster.com

Problém s elektrizujúcimi vlasmi je veľmi úzko spojený s nedostatočnou hydratáciou. Uvediem príklad: Ak máte vysušenú pleť, na ktorej sa tvoria malé šupinky odumretých buniek, musíte si pleť najskôr dobre nakrémovať. Následne po hydratácií si nanášate mejkap a ďalšie kozmetické prípravky. Pri vlasoch je to presne to isté. Ak vidíte, že sú vaše vlasy suché, oslabené a lámu sa, musíte ich pred úpravou hydratovať. Začnite používať vlasovú kozmetiku, ktorá je zameraná na hydratáciu vlasov. Či už sú to šampóny, balzamy alebo masky na vlasy. Skvelým pomocníkom sú kozmetické produkty, ktoré obsahujú avokádový alebo makadamiový olej.

Domáci pomocníci

Olivový olej je skvelý a zároveň chutný produkt, ktorý používame najmä v kuchyniale mali by ste ho vyskúšať aj v oblasti krásy. Olivový olej obsahuje viacero nenasýtených mastných kyselín, ale aj vitamínov ako sú A, D a E. Pripravili sme pre vás tri osvedčené domáce masky, ktoré vám pomôžu pri nezbedných vlasoch.

vlasy 4
pixabay.com

Olivový olej a vaječný žĺtok

Zmiešajte tri polievkové lyžice s jedným vaječným žĺtkom. Následne túto zmes naneste rovnomerne na vlasy od korienkov až po končeky. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Ak máte vlasy viac poškodené, zábal môžete nechať pôsobiť aj niekoľko hodín. Vlasy budú hydratované a posilnené. Tento postup odporúčame používať raz do týždňa.

Olivový olej s čerstvým banánom

vlasy 5
pixabay.com

Banány obsahujú veľké množstvo draslíku, vitamínov a prírodných olejov, tieto látky spôsobujú, že sú vlasy mäkšie. Na túto masku budeme potrebovať: jeden stredný banán a zohriaty olivový olej, zhruba dve polievkové lyžice. Roztlačte banán s vidličkou tak, aby vznikla hustejšia kaša, následne pridajte olivový olej. Takto pripravenú zmes si naneste na vlhké vlasy od korienkov až po končeky. Pri mastných vlasoch túto zmes nanášajte od polovice dĺžky vlasov, aby ste predišli nadmernému premasteniu. Neskôr si len umyte vlasy šampónom. Výsledok budete vidieť ihneď. Vaše vlasy budú vyživené, silnejšie a zároveň lesklé.

Olivový olej s medom a avokádom

vlasy 6
thedeliciouslife.com

Tak, ako olivový olej, tak aj med a avokádo sú skvelými pomocníkmi pri elektrizujúcich vlasoch. Vďaka týmto trom surovinám budú vaše vlasy hydratované a priľnavé. Použitie tejto masky je veľmi jednoduché, naviac môžete tento postup opakovať viackrát do týždňa. Pri suchých vlasov stačí jedenkrát do týždňa, ale s dlhším časom pôsobenia. Pripravíme si dve polievkové lyžice oleja, jednu polievkovú lyžicu medu a avokádové pyré. Všetky suroviny spolu vymiešame tak, aby vznikla redšia kaša. Ak by ste mali masku stále hustú, pridajte viac olivového oleja. Takto pripravenú zmes si naneste na celú dĺžku vlasov, nechajte pôsobiť 30 minút až hodinu. Po dobe pôsobenia si vlasy umyte šampónom, pri suchých vlasoch odporúčame následne použiť aj trochu kondicionéru.

Na koniec ešte dodáme, že by ste mali dbať na to, aký olivový olej zvolíte. Používajte iba kvalitný olivový olej, najlepšie lisovaný za studena. Obyčajné olivové oleje neobsahujú toľko prospešných látok, a teda na vlasy nijak nepôsobia. Vyskúšajte aspoň jeden z týchto tipov a sami uvidíte, aké zdravé a vyživené vlasy budete mať.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna)


Komentáre

komentárov