Horúca čokoláda s jednou tajnou ingredienciou. To je presne to, čo v tieto chladné večery potrebujete


Nielen ja, ale dokonca aj odborníci tvrdia, že čokoláda a červené vínko sú pre naše zdravie prospešné. Samozrejme, v zdravých množstvách. Súhlasíte so mnou? A navyše, čo môže byť lepšie, ako recept, v ktorom sa tieto dve veci spoja? Uložte deti spať, pripravte si túto skvelú horúcu čokoládu a s manželom si vyložte nohy a popíjajte, spomínajte, snívajte. Ideálny romantický večer vo dvojici.

horucacoko1
immaeatthat.com

Budete potrebovať:

1 a 1/2 hrnčeka mlieka

1 šálka červeného vína (napríklad Cabernet Sauvignon)

1/3 šálky drvenej horkej čokolády

šľahačka na ozdobu

Postup:

V hrnci zmiešajte mlieko a čokoládu. Zapnite si stredný plameň a zohrievajte. Zmes neustále miešajte metličkou, aby sa čokoláda dobre roztopila a spojila s mliekom. Vznikne vám hustejšia krémová zmes.

horucacoko2
immaeatthat.com

Následne pridajte červené víno a varte. Keď čokoláda zovrie, môžete hrniec odstaviť. Potom už len stačí horúcu čokoládu naservírovať do hrnčekov, na vrch pridať šľahačku a pokojne to celé môžete posypať škoricou. Dobrú chuť. Užívajte si pokojný a pohodový večer.

Ak by ste chceli inú inšpiráciu, no podobný recept, nájdete ho v tomto videu.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), youtube.com
horoskop

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));