Hrôza, ktorú nechce zažiť žiadny rodič. 15-ročné dievča zomrelo na koronavírus v deň, keď sa mala očkovať

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Mnohí ľudia si ešte stále myslia, že mladá generácia nie je koronavírusom ohrozená. Opak je však pravdou. Dôkazom je mamička, ktorá prišla o svoju dcérku v deň, keď sa mala zaočkovať.

Jorja Halliday bola pozitívne testovaná po tom, čo mala príznaky podobné chrípke, ktoré sa vystupňovali až do bodu, kedy bola jej srdcová frekvencia dvojnásobná oproti normálu. Ako uvádza portál Mirror, 15-ročné odvážne a dobrosrdečné dievča zomrelo len štyri dni po tom, ako dostala výsledky PCR testu. jej mama bola pri nej a držala ju za ruku. To, čo sa začalo ako bolesť hrdla a neschopnosť jesť sa zmenilo na neschopnosť udržať v sebe vodu a Jorja musela byť prevezená do nemocnice.

Lekári jej nedokázali pomôcť

Lekári nakoniec zistili, že má zápal srdcového svalu, ktorý jej spôsobil práve koronavírus. Matka je rada, že s ňou mohla byť celý čas napriek koronavírusu a držať ju za ruku, kým sa to všetko neskončilo. “Urobili všetko, čo bolo v ich silách, ale nedokázali ju zachrániť. Viem, že urobili všetko preto, aby to dokázali.” 40-ročná matka má zlomené srdce, pretože si myslí, že deti by nemali nikdy prežiť svojich rodičov.

Bola najstaršia z piatich súrodencov

Jorja bola najstaršia z piatich detí. Zostali po nej štyria súrodenci, 12-ročná Julie, štvorročná Daisie a dvaja mladší bratia, dvojročný Kalluma a Oscar, ktorý má len 18 mesiacov. Jorja bola milujúcim dievčaťom, mala veľa priateľov a vždy chcela pomáhať druhým. Zomrela práve v deň, kedy mala absolvovať očkovanie proti koronavírusu.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: