Hyenizmus v priamom prenose. Niekto úmyselne podpálil dielňu slovenského rezbára, ktorý sa stará o hendikepovanú dcérku

Lucia Mužlová Ešte viac

Ladislav Kurnota zažil včera ráno obrovský šok. Jeho dielňa, spolu s výtvormi a všetkými prístrojmi, ľahla popolom. Prečo to niekto urobil? To by sa určite rád dozvedel aj drevorezbár Ladislav Kurnota z Liptova, ktorý sa už roky zaoberá výrobou hračiek z dreva. Neznámy podpaľač využil situáciu, keď pán Ladislav nebol doma a úmyselne mu podpálil dielňu. 

Cirkuláre, sústruhy, frézy, hobľovačka, dlabačka, flexibrúsky, vypiľovačky, brúsky, pílove pásy, píly, materiál a mnohé hotové výrobky. To všetko je preč.

Pán Ladislav sa dlhé roky živil výrobou a predajom drevených hračiek a suvenírov. Teraz ale nemá ako pokračovať, pretože mu všetko zhorelo. Ladislav je invalidný dôchodca, a tak sa snaží si aspoň takto privyrábať. Navyše má 9 detí a peniaze, ktoré zarobí, idú najmä na opateru jeho hendikepovanej dcérky.

Rezbár sa takto ocitol v nezávideniahodnej situácii. Preto sa obrátil s prosbou o pomoc na dobrých ľudí. Môžete mu prispieť a pomôcť ľubovoľnou sumou na účet č. SK30 0200 0000 0039 6064 6953. Alebo si môžete zakúpiť niektorú z jeho hračiek, ktoré našťastie neboli v dielni.

0
Komentovať (0)