IKEA sa rozhodla urobiť radikálny krok. Zákazníci môžu predať naspäť nábytok, ktorý už nechcú

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pixabay

Mnohí ľudia chcú vo svojom živote urobiť radikálnu zmenu a spraviť všetko preto, aby ich život nebol jednotvárny a plný klišé.

Aj keď si niektorí ľudia kúpia nábytok s tým, že rátajú, že ho budú mať už celý život, niekedy je jednoducho čas všetko vymeniť a urobiť vo svojom živote rázny krok. S neuveriteľným nápadom prišla práve obľúbená spoločnosť IKEA. Ako uvádza agentúra Reuters, ľudia, ktorých už unavujú staré komody a skrine, ktoré si kúpili v IKEA, ich môžu vrátiť naspäť predajcovi nábytku a získať tak zľavu na ďalší nákup.

Chcú byť viac eko

Iniciatívu “Buy Back” teda “kúp naspäť” je súčasťou zámeru stať sa viac eko a viac pozitívnou spoločnosťou pre klímu do roku 2030. V rámci tohto systému dostanú zákazníci poukážky na nákup v obchodoch IKEA, ktorých výška závisí od stavu nábytku, ktorý vracajú naspäť. Kampaň bude prebiehať od 24. novembra do 3. decembra v 27 krajinách na svete, avšak bude to pokračovať aj po tomto dátume. Zákazníci, ktorí donesú produkt, ktorý je ako nový a bez škrabancov majú 50 %, veľmi dobré produkty s menšími škrabanca zase 40 % a dobré s väčšími škrabancami 30 %.

Foto: unsplash

Dostanú poukážky

Výrobky musia byť tiež vrátené ako kompletne zmontované. Poukážky nebudú mať žiadnu obmedzenú dobu použitia, aby ich zákazníci použili len vtedy, keď to bude naozaj potrebné. “Zjednodušením a sprístupnením trvalo udržateľného života IKEA dúfa, že táto iniciatíva pomôže zákazníkom postaviť sa proti nadmernej spotrebe napríklad počas akcií black friday a podobne,” uviedla spoločnosť v súvislosti s 27. novembrom, kedy veľa predajcov ponúka veľké zľavy na ich výrobky.

Ďalej uviedli, že všetko, čo nie je možné ďalej predať, bude recyklované alebo darované na charitu. Do roku 2021 plánuje IKEA vytvoriť v každom obchode vyhradené priestory, kde môžu ľudia predať svoj starý nábytok a nájsť renovovaný alebo opravený. Minulý týždeň IKEA tiež uviedla, že tento rok zaznamenáva nárast tržieb po tom, čo kríza koronavírusu zvýšila záujem kupujúcich o renováciu vo svojich domovoch.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: