Influencerka chcela izbu v hoteli zadarmo. Majiteľova ostrá odpoveď jej dala tú najlepšiu lekciu do života

Foto: maxpixel

Sociálne siete majú naozaj veľkú moc. Čoraz viac ľudí trávi svoj voľný čas na Facebooku a Instagrame a snažia sa z toho vyťažiť čo najviac. Úspešní influenceri dostávajú množstvo vecí len za propagáciu. Boredpanda však informuje o Youtuberke, ktorej to celkom nevyšlo.

Propagácia ľuďmi, ktorí sú na sociálnych sieťach populárni, mnohým firmám dokáže skutočne veľmi pomôcť. Práve preto sú často youtuberi a influenceri zvyknutí na iný prístup či už sú to firmy, alebo služby. Nie je však pravidlom, že automaticky môžete niečo dostať zadarmo len preto, že zverejníte fotku na Instagrame.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danielle Kirrane (@daniellekirrane) on

Hotel zadarmo?

Youtuberka Elle Darby si vymenila mailovú komunikáciu s Paulom Stensonom, majiteľom hotela Charleville Lodge a kaviarne White Moose v Dubline. Hoci jej mail nebol neslušný, majiteľ hotela očividne považoval jej žiadosť o ubytovanie v jeho hoteli zadarmo, respektíve len za príspevky na Instagrame a video na Youtube, za drzú a maximálne nevhodnú.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ashobrien84 (@ashobrien84) on

Drzý mail bez oslovenia

„Ahoj. Dúfam, že Vás tento mail zastihne. Píšem vám na základe možnej spolupráce na propagáciu na sociálnych sieťach. Moje meno je Elle Darby a pracujem ako influencer, väčšinou sa zameriavam na životný štýl, krásu a cestovanie.“ Elle ďalej napísala názov jej kanála a účtu na sociálnych sieťach a počet ľudí, ktorí ju sledujú. Ďalej spomenula, že chcú aj s partnerom prísť do Dublina. „Ako som si tak pozerala miesta, kde by sme sa mohli ubytovať, narazila som na váš krásny hotel. Chcela by som o ňom natočiť videá a zároveň ho zverejniť aj na Instagrame, pomocou príspevkov a stories… Dajte mi vedieť či je to pre vás zaujímavé, budem čakať na odpoveď,“ napísala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ELLE (@elledarby_),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ELLE (@elledarby_),

Ostrá odpoveď majiteľa

Jej mail však majiteľa hotela naozaj pobúril a napísal jej ostrú odpoveď. „Drahý influencer (viem tvoje meno, ale očividne nie je vôbec podstatné). Ďakujem za Tvoj mail so žiadosťou o ubytovanie zadarmo. Chcelo to poriadne gule, napísať ho, hoci nebol potrebný rešpekt a úcta. Keď Ťa tu nechám zostať zadarmo a natáčať videá, kto zaplatí personál? Kto zaplatí upratovačky, ktoré Ti upracú izbu? Čašníčky, ktoré Ti donesú raňajky?“ Ďalej písal, že našťastie pre nich majú aj oni dosť sledovateľov na sociálnych sieťach, ale nikdy by mu nenapadlo žiadať od niekoho niečo zadarmo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ELLE (@elledarby_),

„Toto bude pre teba menej ponižujúce“

„V budúcnosti Ti poradím, aby si sa ubytovala ako hocikto iný. Ak bude hotel veriť, že nám môžeš pomôcť, tak Ti možno niečo navrhnem sám. Určite by to chcelo viac rešpektu a úcty, taktiež by to bolo pre Teba menej ponižujúce… Všetko dobré, Paul Stenson. PS: Odpoveď je, nie.“ Svoju odpoveď zdieľal aj na sociálnych sieťach a príspevok sa stal veľmi rýchlo virálnym. Hoci Elle Darby nakrútila o jeho reakcii srdcervúce video s tým, že mohol jednoducho napísať nie, Paul na všetkom iba získal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ELLE (@elledarby_),

Blogerom vstup zakázaný

Jeho hotel a kaviareň sa stali veľmi populárnym a napriek tomu, že sa Elle zastali aj niektorí ďalší influenceri, Paul sa rozhodol, že jednoducho všetkým takýmto zakáže vstup. Aj keď vo zverejnení mailu začiernil jej meno a aj kanál, ona sama sa videom priznala, že to bola ona. „PS: Možno, keď vyjdete von a nájdete si reálnu prácu, budete schopní platiť za veci a služby, tak ako všetci ostatní.“

Čo si myslíte, bolo správanie majiteľa hotela oprávnené?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: