Inšpirovať by sa mohli aj ďalšie obchody. Táto spoločnosť rozdáva rastlinky zadarmo ku každému nákupu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Spoločnosť  Woolworths spustila program, z ktorého by si mohlo brať príklad aj Slovensko. Podľa Ladbible v rámci programu Discovery Garden získa každý zákazník, ktorý nakúpi za viac ako 40 dolárov (približne 36 eur), rastlinu.

Podobný projekt bol rozbehnutý na Novom Zélande, kedy zákazníci mohli vyzbierať 24 rôznych sadeníc. Takto môžu ľudia pestovať bylinky, ovocie, zeleninu, kvety a zároveň učiť aj svoje deti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa British Culture Archive (@britishculturearchive),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Anita Horan (@anitafromaustralia),

Diskusia o plaste

„Spoločnosť Woolworths s potešením potvrdzuje, že v septembri uvedieme na trh záhradu Woolworths Discovery Garden, navrhnutú tak, aby Austrálčania všetkých vekových skupín mali možnosť vypestovať si vlastné jedlo,“ uviedol hovorca spoločnosti. Ich nová iniciatíva prichádza uprostred rastúcej diskusie o plastovom odpade, pokiaľ ide o zberateľský materiál v supermarkete.

Vlna diskusie a petícia

S Discovery Garden by však nemal byť vôbec žiadny problém, keďže jej propagácie prichádzajú v biologicky spracovateľných kvetináčoch. V zberateľskej verzii boli zahrnuté rôzne bylinky, ovocie, zelenina aj kvety, no zahŕňalo to aj zriedkavé sadenice, ktoré boli zabalené v plaste, čo spôsobilo vlnu diskusie, ale aj petíciu za to, aby sa ich zbavili.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Living Sustainably (@livingsustainably1),

Pekná iniciatíva

Presné podrobnosti o tom, ktoré sadenice budú zahrnuté v austrálskej verzii zatiaľ nie sú známe, očakáva sa však, že čoskoro bude zverejnených viac informácií. „Sme nadšení, že môžeme Austrálčanom poskytnúť príležitosť zapojiť sa do programu a tešíme sa na ďalšie podrobnosti o tom, čo zákazníci môžu očakávať bližšie k dátumu uvedenia na trh,“ povedal hovorca.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MamaMag (@localmamamag),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Danen Ferris (@danen_f),

Čo si o tom myslíte? Malo by si zobrať príklad aj Slovensko?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: