Internetom sa šíri nová nezmyselná a nebezpečná výzva! Chlapec zjedol kapsule na pranie a toto sa stalo už po 1 sekunde s jeho telom

Lucia Mužlová Ešte viac

Matka chlapca, ktorý zjedol kapsulu na pranie od spoločnosti Tide, ho našla po polhodine trpenia v bezvedomí. Ležal na podlahe a jeho pery modrali. Chlapec sa rozhodol, že sa dá na internetovú výzvu, o ktorej sme písali prednedávnom. Ide o hlúpy čin, pri ktorom má človek v ústach rozhryznúť kapsulu na pranie. Toto je však extrémne nebezpečné kvôli množstvu chemikálií, ktoré sa v týchto prostriedkoch nachádzajú. Po takomto čine môže obeť očakávať takmer istú smrť.

Doposiaľ sa nezaznamenali žiadne úmrtia v dôsledku tejto výzvy, no nebezpečenstvo smrti je v tomto prípade viac než pravdepodobné. Chlapec, ktorý sa rozhodol uchovať si svoju identitu v súkromí, sa stal poslednou obeťou hlúpej výzvy. K tomuto vyčíňaniu sa vyjadrila aj samotná spoločnosť Tide, ktorá na Twitteri uverejnila krátke video. V ňom objasňuje, že ich kapsule sú určené výhradne na pranie, nie na konzumáciu.

Po tom, čo sa chlapec zahryzol do kapsule, chemikálie zasiahli jeho pľúca a on sa takmer udusil. Tento chlapec sa totiž rozhodol povýšiť výzvu na extrémnejší level a pred umývadlom sa natočil, ako hryzie rovno do troch kapsúl naraz. Okamžite po požití cítil, ako sa pálivá tekutina šíri do nosnej sliznice, znecitlivel mu jazyk a začal kašlať, čím poslal chemikálie do hrtanu, žalúdka a do dýchacích ciest. Čím viac kašľal, tým viac si zanášal dýchacie cesty a pľúca, ktoré nakoniec rezignovali.

https://www.instagram.com/p/Bd0DKxNnaU5/?utm_source=ig_embed

Chlapec si spálil celý pažerák, keďže tieto tekutiny majú 100-tisíckrát hustejšie zložky ako ľudská krv. Jeho tkanivo sa tak začalo páliť, premieňať na kvapalné skupenstvo a ďalej sa rozširovalo do tela. Toto celé sa odohralo v priebehu sekundového kontaktu chemikálií s jeho telom, takže si dokážete predstaviť, aké nebezpečenstvo predstavuje konzumácie týchto kapsúl.

Hlúpy internetový trend tak chlapca skoro pripravil o život. Ten to však našťastie prežil a aktuálne sa zotavuje pod lekárskym dohľadom.

Pozri aj: Orgazmus je lepší ako ibuprofen a má omladzujúce účinky! 9 vecí, ktoré ste o sexe nevedeli, no báli ste sa opýtať

iflscience.com

0
Komentovať (0)