Internetom sa šíri nový trend, ktorý vás uchváti. Ľudia začali vo veľkom zdieľať fotografie mám a starých mám z 20. storočia

Monika Miková Ešte viac

Foto: pxhere/flickr

Ženy dnešnej akoby strácali zmysel pre krásu. Nechávajú sa ovplyvňovať módnymi trendmi, aby v domnienke, že jedine tak sú krásne, upútali na seba pozornosť. Niekedy sa mi zdá, že pre nedostatok vlastného cítenia a povrchnosť musia dnešné ženy všetko zvýrazňovať krikľavými farbami.

Veď sa len rozhliadnime vôkol seba. Výrazné farby vlasov, líčenie tváre, či samotný odev je neprirodzene pestrý. Dalo by sa tak pokračovať v mnohých smeroch.

Krása žien 20. storočia

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Verve Wine (@vervewine) on

Je pochopiteľné, že každé obdobie má určité nároky na ženy resp. určuje štandardy, ktoré ,,by mali“ ženy spĺňať. Prečo sa však zdá, že ženy s minulej éry boli krajšie ako tie dnešné? Možno preto, že boli viac prirodzené. Niektoré ženy sa rozhodli podeliť o fotografie svojich starých mám a prastarých mám na diskusných fórach. Chceli tak podotknúť ako vyzerala krása v minulom storočí a že prirodzenosť nikdy nezovšednie. Pozrite si fotografie zo sociálnej siete v našej galérii.

rok 1950

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мария Дризик (@goodkarma1312) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Susan Mansfield (@zsuzsiisme) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tracey Gadson (@traceygadson) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Razotkrivanja (@razotkrivanja) on

Ak vlastníte podobné fotografie žien z vašej rodiny, ktoré žili ešte v minulom storočí, môžete nám ich zaslať na mail [email protected] a uverejníme ich v sérii slovenské ženy na fotografii z minulosti.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: