Toto je 10 zaujímavých faktov a dôvodov, prečo sú ľudia narodení v januári šťastnejší, ako iní. Bod č. 6 ma skutočne prekvapil!

Banana Ešte viac

Pred pár dňami sme sa preklenuli do roka 2018 a december vystriedal január. Pre mnohých to znamená symbolický nový začiatok a šancu na zmenu, zbavenie sa starých zlozvykov a čistý štít. Sviatky a príležitosť na oslavu Silvestra máme za sebou a žezlo pomaly preberajú oslávenci narodení v januári. Čo by sme o týchto ľuďoch mali vedieť? Tento článok vás možno poriadne prekvapí.

pixabay.com

Narodili ste sa v prvom mesiaci kalendárneho roka alebo sa v januári narodili vaši blízki, rodina alebo známi? Prečítajte si nasledujúce fakty, ktoré vám tieto osoby priblížia ešte viac. Poznáte ich dokonale alebo vás tieto informácie celkom prekvapia?

Kozorožci i Vodnári

pixabay.com

Ak veríte horoskopom a charakteristikám znamení zverokruhu, potom iste viete, že dve znamenia, ktoré sa vystriedajú v januári si nie sú takmer vôbec podobné. Ľudia narodení v znamení kozorožca, ktorým patrí takmer celý január sa vyznačujú svojou častou tvrdohlavosťou. Sú však dobrí organizátori alebo vodcovia, silné a vyhranené osobnosti, no ak ich nechcete “vytočiť”, radšej sa im do ich plánov nemiešajte. Koncom mesiaca ich vystrieda vodnár, ktorý je viac emocionálne založený a jeho nespútaná povaha sa spája so silným sociálnym cítením.

Kreatívci

Podľa výsledkov štúdie z roku 2015 sú ľudia narodení v januári a februári veľmi úspešní v riešení problémov a to aj v prípade, že je na nich vyvíjaný nátlak alebo sú v časovej tiesni. Majú schopnosť improvizovať a zachovávať si čistú myseľ, čo im pomáha vyhnúť sa panikáreniu. Okrem toho sú títo ľudia oveľa viac kreatívni a majú dobre rozvinutú fantáziu.

Kameň ľudí narodených v januári

Ak veríte v silu kameňov a ich symboliku, určite by ste mali vedieť, že pre ľudí narodených v januári je kľúčový práve granát. Aj keď by sa podľa názvu mohlo zdať, že tento kryštál je červenej alebo ružovej farby, opak je pravdou. Vyskytuje sa aj v žltej, oranžovej, hnedej až čiernej farbe. Svojmu majiteľovi dodáva energiu a chuť do života, prináša prosperitu, zdravie ale i pokoj v duši.

Šťastné čísla

pixabay.com

Aj keď by sa mohlo zdať, že pre ľudí narodených v januári bude najčastejším šťastným číslom práve 1, opak je pravdou. Kozorožci i Vodnári za svoje šťastné číslo najčastejšie považujú 4 alebo 22.

Krokusy a snežienky

Aj keď nám v januári zvyknú drkotať zuby, vonku je nepríjemné počasie a skoro sa stmieva, náladu nám môžu zlepšiť nádherné kvety. Najmä farebné krokusy, ktoré kvitnú medzi prvými alebo typické snežienky, ktoré sa spájajú s nádejou a krásou nám dokážu spestriť a rozžiariť deň. Tieto kvety sú symbolickým odrazom ľudí narodených v januári. Sú silní, odvážni a priebojní aj v čase, keď pre nich nie sú priaznivé okolnosti.

Január vs. október

pixabay.com

Podľa istej štúdie sú muži narodení v druhej polovici januára často spájaní so ženami narodenými v druhej polovici októbra. Šanca, že si januárový muž vezme októbrovú ženu je až 2,5 krát vyššia, ako u kombinácie inokedy narodených. Tiež vás však asi zaujme, že január je zároveň mesiacom, kedy sa koná najviac rozvodov. Žeby si ľudia robili poriadok vo vzťahoch s príchodom Nového roka?

Najčastejšie povolanie

Ak ste sa narodili v januári, podľa štatistík máte vysokú pravdepodobnosť, že sa živíte účtovníctvom alebo ste praktický lekár. Naopak, ak oslavujete svoje narodeniny v prvom mesiaci roka, je malá šanca, že by bola vaše povolanie spojené s predajom realít.

Športovci a atléti

pixabay.com

Keďže deti narodené v januári patria v triede k tým starším, majú tendenciu byť od ostatných vyššie. V spojení s ich priebojnosťou a čulosťou sú tieto deti často najlepšími športovcami v triede.

Slávni narodení v januári

Januároví ľudia sú väčšinou úspešní, vďaka svojej dravosti, cieľavedomosti a schopnosti dobre zorganizovať svoj život. Aj vďaka tomu je množstvo známych osobností narodených v tomto mesiaci. Medzi nich patrí napríklad Oprah Winfrey, Dr. Martin Luther King, Jr., Franklin D. Roosevelt, Stephen Hawking, Benjamin Franklin, Wolfgang Amadeus Mozart alebo Richard Nixon.

Riziko chorôb

pixabay.com

Aj keď to môže znieť neuveriteľne, štatistiky prezrádzajú i spojitosť medzi chorobami a mesiacom, v ktorom ste sa narodili. Nie sú v tom žiadne čary ani veci medzi nebom a zemou. Jednoducho môže ísť o množstvo slnečného žiarenia, a tým pádom i vitamínu D, ktoré matka prijíma počas tehotenstva. Ovplyvňuje nás i chladné počasie alebo vyššia prašnosť v niektorých mesiacoch. Ľudia narodení v januári majú vyššie riziko Alzheimera alebo epilepsie.

Vedeli ste o týchto skutočnostiach alebo vás niečo nesmierne prekvapilo? Pokojne sa s nami podeľte o vaše dojmy v komentároch.

Pozri aj: Najpopulárnejšie tehotenstvá! Tieto ženy sú ostro sledované a stanú sa mamičkami v roku 2018

zdroj: babskeveci.sk (Jana), redbookmag.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: