Len jedna lyžica ráno aj večer a po týždni som bola o 2 kilogramy ľahšia. Lepší ako prísna diéta je tento detoxikačný nápoj


Každý deň je naše telo vystavené toxínom z prostredia, a to aj v podobe potravín a nápojov. Naše telo je síce odolné na tieto látky, ale časom sa môže sťať, že nám prostredníctvom chorôb začne signalizovať, že to nezvláda. A práve preto by sme mu mali preventívne dopriať očistu.

pixabay.com

Raz za čas by sme mali prečistiť svoje telo od toxínov. Samozrejme nemáme na mysli šarlatánske metódy, ale overené zdroje, a to prírodne a spoľahlivo. A dnes vám prinášame jeden tip na overený recept, vďaka ktorému nie len prečistíte telo, ale aj schudnete!

pixabay.com

Tajomstvo tohto receptu je v tom, že pozostáva z dvoch čisto prírodných surovín, a to zo sušených sliviek a hrozienok. Prečo tieto ingrediencie?

Sušené slivky

pixabay.com

Sušené slivky sú telu prospešné najme ako prírodný detox čriev a zároveň sú zdrojom vitamínov, ktoré zabezpečia telu výživu a podporu. Vďaka vláknine sa zvyšuje tráviaca činnosť, čo má za následok rýchlejšie odstraňovanie nadbytočných tekutín a tým pádom sa zvýši absorbovanie vitamínov do tela. Týmto procesom prirodzene strácate hmotnosť a vaše črevá sa normalizujú.

Hrozienka

pixabay.com

Hrozienka obsahujú inulín, ktorý priaznivo pôsobí na celý tráviaci systém. Vďaka tejto vláknine sa čistia nielen črevá, ale zabezpečuje sa aj stimulácia obličiek a výkonnosť pečene.

Príprava domáceho receptu na detoxikáciu organizmu

pixabay.com

Budeme potrebovať

150 gramov sušených sliviek a hrozienok

3 šálky horúcej vody

Zovrieme v hrnci vodu a pridáme vykostené sušené slivky a hrozienka. Takto nachystaný odvar varíme v hrnci ďalších 15 minút a následne odstavíme zo sporáka. Tento odvar následne užívame každé ráno za lyžicu, na prázdny žalúdok. Po niekoľkých dňoch by ste mali zaznamenať už prvé zmeny v trávení a následne aj v úbytku hmotnosti.

pixabay.com

Pre rýchlu detoxikáciu môžete aj zaliať za hrsť hrozienok vriacou vodou a nechať ich v tejto vode namočené po dobu 24 hodín. Takto pripravený odvar pite každé ráno približne jeden mesiac.

Je jedno, akú mate postavu a koľko máte rokov. Tento recept je vhodný pre každú vekovú skupinu, stačí jednoducho len skúsiť a uvidíte, že sa časom budete cítiť lepšie a zdravšie. Ak poznáte aj iný prírodný recept na detoxikáciu, ktorý má zároveň aj blahodárne účinky, dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Hlavná hviezda obľúbenej vianočnej klasiky Sám doma prehovorila o krutosti svojho vlastného otca. Tento človek zničil Kevina McCallistera!

                                                                                        zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov