Je dievča, no aj napriek tomu musí chodiť na mužské záchody. Fotografia transgender dievčatka vyjadruje silný protest proti novému zákonu

Lucia Mužlová Ešte viac

Niektorým čitateľom asi pri čítaní tohto článku vzkypí žlč v tele. Prečo (opäť) kopeme do osieho hniezda? To nemáme nič na práci, len zaoberať sa jedným nezvyčajným dievčaťom, ktoré sa narodilo ako chlapec a teraz nevie čo od dobroty? Nechceme nikoho provokovať. Chceme ukázať, že problém “iného” pohlavia sa môže týkať viac ľudí, ako by ste si mysleli. Možno niekto, kto sa narodil iný, žije aj vo vašom meste či dedine. Potichu však trpí, pretože vie, že okolie by ho roznieslo pod čiernu zem.

Je nádherná. Má desať rokov a volá sa Corey Maison. Mala to šťastie, že rodičia prijali jej inakosť a tak urobili obrovský krok vpred. Narodila sa ako chlapec, teraz je krásnym dievčatkom. Všetko by bolo možno (aspoň v relatívnom) poriadku, keby nevstúpil v Severnej Karolíne zákon, vďaka kvôli ktorému musí chodiť na pánske záchody.

“Je tam toho,” možno si povedia niektorí z nás. Veď z nej neubudne. Ale pre dievčatko na začiatku puberty to môže byť poriadna trauma. Fotografka Meg Bitton sa rozhodla pomôcť malej Corey. Vytvorila nádhernú fotografiu, na ktorej vám krása dievčatka doslova vyrazí dych. Fotografia sa rýchlo šíri na sociálnych sieťach, s jasným a jednoduchým posolstvom. Naozaj je zákaz používania toaliet tým najlepším možným riešením?

https://www.facebook.com/MegBittonPhotography/posts/10153063771317395:0

“Ak by to bola vaša dcéra, poslali by ste ju na mužské toalety? Ja teda nie. Buďme féroví. Buďme voči sebe milí. Zaobchádzajme s ostatnými tak, ako by sme chceli, aby sa správali k nám,” píše fotografka. Jej príspevok sa však stretol s takou obrovskou vlnou kritiky, že ho musela niekoľkokrát upraviť. O čom to svedčí? Že ešte stále nedokážeme akceptovať ľudí, ktorí sa vymykajú zo štandardu. “Corey Maison je transgenderka. Narodila sa ako chlapec, no identifikuje sa so ženským pohlavím. No podľa nového zákona musí chodiť na pánske záchody. Pomohla som jej s mejkapom, ale nebojte sa, bežne sa nemaľuje. Mejkap bol len na fotografické účely,” dodáva fotografka, ktorej sa určite neupravoval ľahko neštandardný príspevok. Problém spočíva v tom, že tým, ktorí nechcú, jednoducho nič nevysvetlíte a radšej sa budú pozerať na svet cez zúženú optiku. Niektorí však dokážu zájsť oveľa ďalej. Je známych zopár prípadov, kedy sa rodičia rozhodli vytĺcť deťom z hlavy inakosť. A tak sa homosexuál trápi naoko v šťastnom manželstve. Hlavná vec, že ľudia nič nehovoria, a všetci sú spokojní. Ale je to naozaj tak?

Corey je spokojná so svojou identitou. Prečo tak veľmi vadí jej okoliu?

@Regrann from @uwabbit – Sneak Peek | Model: Corey M [Ohlsson Mgmt] | Makeup/Hair: Marie Wood | Location: Lori Sapio Studios | #daveouanophotography – #regrann #thisiswhattranslookslike

Gepostet von Corey Maison am Mittwoch, 5. Juli 2017

Našťastie Corey našla v matke neskutočnú podporu. Práve tá sa snaží zvýšiť povedomie o transgenderoch. Nie sú to zvrhlíci, ako si myslí drvivá väčšina. Sú to ľudia, ktorí majú sny a túžby rovnako ako aj každý z nás. Ak by vás zaujala táto problematika, odporúčame vám pozrieť si film Chlapci neplačú (Boys don’t cry). Ukáže vám, kam až môže zájsť neznášanlivosť.

Pozri aj: Prečo kráľovná Alžbeta prikazovala princeznej Diane, čo má robiť? Toto sú fakty o princeznej sŕdc, o ktorých ste možno nevedeli!

zdroj: babskeveci.sk, unilad.co.uk

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: