Je lepšie maškrtiť každý deň alebo len jeden celý deň v týždni? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Lucia Mužlová Zdravie

Možno otázka, ktorá trápi aj vás. Čo je lepšie? Dopriať si každý deň malú sladkú maškrtu alebo sa opustiť na jeden „podvádzací“ deň v týždni, kedy si doprajete čokoľvek? Na túto otázku sa rozhodla odpovedať expertka na výživu, Angela Lemond.

Foto: pixabay

Ak túžite po niečom, čo aktuálne nie je vo vašom zdravom stravovacom jedálničku, mali by ste si to dopriať a potom pokračovať podľa toho, ako ste plánovali. To znamená, že ak dodržiavate nejaký jedálniček, nemusíte ho dodržať striktne, ak to má napríklad pomôcť vášmu psychickému zdraviu. Je to oveľa lepší spôsob podvádzania ako mať jeden celý deň, kedy jete všetko. Aj zo zdravotného a aj psychického hľadiska.

Foto: pixabay

Jedlo je palivo a to by si mal uvedomiť každý jeden človek. Nie je to o chudnutí, priberaní, rátaní kalórii alebo budovaní svalov. Samozrejme ak na sebe pracujete, je dôležité stravovať sa zdravo. Veď strava je 80% úspechu. No ak vám má jedna tablička čokolády naozaj pomôcť v tom, aby ste sa cítili lepšie, doprajte si.

Ak sa teda k stravovaniu staviate múdro, takýto prehrešok nebude znamenať problém. Pretože do tela ste prijali všetko, čo počas dňa potrebovalo. Čím ste aktívnejší, tým skôr vám vaše telo prepáči.

Foto: pixabay

Na druhej strane, ak držíte nezmyselné diéty a celý deň sa vyhýbate zdravej strave (áno, aj keď držíte diétu, neznamená to, že jete správne) a prídete domov a neodoláte čokoláde, určite je to tá horšia, ak nie najhoršia varianta. Telo nedostalo potrebné živiny a vy mu dáte niečo, čím ho dostávate do zbytočného rizika. Ľudia sú oveľa šťastnejší a aj ich výsledky sú lepšie, pokiaľ si počas cvičenia a zdravého stravovania aj doprajú. Veď ak vám má čokoláda vyvolať úsmev, je to len dobre. S ním ide všetko ľahšie.

A nezabúdajte, že zdravý životný štýl, to nie sú diéty a cvičenie. Je to rovnováha, sedliacky rozum a zdravý pohyb.

Pozri aj: Čo nám škodí viac – cukor alebo soľ? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Lucia M., womenshealthmag.com

0
Komentovať (0)