Je mladá a umiera na rakovinu. Slovenka dnes napísala status, ktorý inšpiroval tisíce ľudí

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Život so sebou, bohužiaľ, prináša množstvo príbehov, ktoré nás doženú k slzám. Nikdy nevieme, čo sa stane a čo nás doženie k tomu, aby sme začali premýšľať nad významom, ktorý pre nás predstavuje.

Srdcervúci status napísala na facebookovú stránku Priznania žien neznáma žena, ktorú prudko zasiahla rakovina. Príspevok si získal viac ako 2 000 reakcií a stovky komentárov.

“Krásny deň prajem. Síce nemám veľa rokov, no aj tak je môj život zrejme na konci. Som onko pacient. A to v štádiu, ktoré je zrejme nezvratné. Nepíšem sem ale preto, aby som sa ľutovala. Chcem sa len podeliť o pár mojich postrehov. Človek si úplné neuvedomuje, že raz odtiaľto odíde, pokým nestojí tvárou v tvár smrti. Všetci poznáme tie frázy o tom, že žijeme len raz a že si každý deň máme užívať akoby to mal byť ten posledný. A aj napriek tomu sa obmedzujeme.”

Foto: unsplash

Pozeráme sa na to, čo si myslia iní

“Neustále sa pozeráme na to, čo si o našich životoch budú myslieť iní. Stále sa vraciame do minulosti a prehrávame si situácie, ktoré už aj tak nevieme zmeniť. Inokedy stále myslíme na to, čo bude zajtra. Či to a hento bude to správne rozhodnutie. Ale zabúdame žiť teraz a tu. V prítomnosti. Pretože život sa neodohráva včera a ani zajtra. Život sa deje dnes. Presne teraz, keď si čítaš tieto riadky. Žiješ ho ty. Tvoj život by mal byť o tebe a tvojich rozhodnutiach.”

Foto: unsplash

Žime, aby sme neľutovali

“Pretože raz príde čas, kedy budeš aj ty na mojom mieste a rovnako tak budeš rozmýšľať nad tým, prečo si vtedy nespravila to, čo chcelo tvoje srdce. Jedného dňa príde deň, keď budeš mať pred sebou to neznámo, ktorému sa nikto nevyhne a za sebou seba, svoj život, svoje rozhodnutia a skutky. Zrazu ti všetko bude pripadať inak. Pochopíš veci, ktoré bolo ťažké pochopiť. Prehodnotíš všetko čo bolo a čo sa stalo a uvidíš, čo bolo skutočne dôležité a malo zmysel.”

Foto: unsplash

Otvorte si srdcia

“Tie najväčšie problémy, ti zrazu začnú pripadať ako úplné malichernosti a všetkým ľuďom, ktorých nejak zranilo tvoje správanie sa chceš ospravedlniť a naopak, všetkým ľuďom čo ublížili tebe zrazu odpustíš. Každému z vás prajem, aby ste videli to dôležité ešte počas života. Aby ste nepremrhali čas, ktorý sa dá vždy zmysluplne využiť. Aby ste našli svoj zmysel bytia čo najskôr. A hlavne aby ste si otvorili srdcia ešte dnes.”

Príspevok si získal stovky krásnych reakcií a mnohí ľudia nezabudli podotknúť, že tieto veci pochopí len človek, ktorý sa dostal do takejto situácie. Napriek tomu, že príbeh je veľmi smutný, je aj inšpiratívny a určite by sme si z neho mohli brať príklad.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: