Je najstarší žijúci zlatý retríver na svete. Svet si fenku Augie zamiloval a blahoželá jej k narodeninám

TASR Ešte viac

Foto: Facebook (GoldHeart Golden Retrievers Rescue)

Sučka zlatého retrievera z amerického štátu Tennessee sa stala najstarším žijúcim psom tejto rasy na svete. Uvádza sa to na facebookovom účte útulku GoldHeart Golden Retrievers Rescue.

Sučka August, ktorá dosiahla vek 20 rokov v apríli, prežila väčšinu psov tejto rasy – priemerná dĺžka života zlatých retrieverov je totiž len desať až 12 rokov.

Dvadsaťročnú sučku prezývanú Augie chová rodina v Tennessee. “Ako 20-ročná žije približne dvakrát dlhšie, než sa u zlatých retrieverov očakáva, a má sa k svetu,” uvádza sa v príspevku na Facebooku na počesť Augie. “Žije tak dlho prevažne preto, že má úžasnú genetiku, ale aj vďaka majiteľke Jennifer, ktorá odvádza úžasnú prácu v starostlivosti o ňu – dbá o to, aby mali s Augie vynikajúci vzťah.”

Narodila sa v roku 2000

V blogu na webovej stránke útulku GoldHeart Golden Retrievers Rescue sa píše, že sučka sa narodila 23. apríla 2000, keď bol americkým prezidentom ešte Bill Clinton. Niekoľkokrát zmenila domov a ako 14-ročná skončila u súčasných majiteľov Jennifer a Steva Hetterscheidtovcov z Oaklandu v Tennessee. Vzali si ju z útulku v južnej Nevade.

Pes mal na oslave špeciálnu tortu a narodeninovú šatku a fotografie z narodenín sa odvtedy stali hitom na internete, uviedla televízia WHSV.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: