Je po smrti viac ako 20 rokov, no jej odkaz stále žije. 10 výrokov princeznej Diany, ktoré vás inšpirujú

Foto: TASR archív

Princezná Diana inšpiruje množstvo ľudí aj v dnešných dňoch. Je už 23 rokov, odkedy princezná Diana nešťastne zahynula, no jej odkaz žije stále.

Princezná Diana bola jednou z najviac fotografovaných žien v histórii. Jej slová a činy však tvoria oveľa väčšiu časť jej odkazu, než jej podoba. Ako píše portál PopSugar, Diana sa nebála hovoriť o problémoch, ktoré boli pre ňu dôležité, pričom využila svoje postavenie, aby pomohla ostatným. Viac ako 20 rokov po smrti zostávajú niektoré z jej najslávnejších citátov medzi ľuďmi, ktorí sa nimi neustále inšpirujú.

Foto: White House/ Ronald Reagan Presidential Library / Public domain

Ľudia musia byť milovaní

“Najväčším problémom dnešného sveta je netolerancia. Každý je veľmi netolerantný,” povedala pri návšteve Angoly v roku 1997.

“Najväčšou chorobou v dnešnej dobe, je choroba ľudí, ktorí sa necítia byť milovaní. Viem, že môžem dať lásku na minútu, hodinu, deň, mesiac. Môžem ju dať,” povedala počas rozhovoru s Martinom Bashirom pre BBC Panorama.

“Kdekoľvek vidím utrpenie, chcem tam byť a robiť, čo môžem.”

Foto: Russ2009 / CC BY-SA

Práca je odpoveď

“Každý musí byť ocenený. Každý má potenciál niečo urobiť.”

“Ľudia si myslia, že na konci dňa je odpoveďou muž. V skutočnosti, práca je pre mňa lepšia.”

“Zúfalo som milovala môjho manžela a chcela som sa s ním deliť o všetko. Myslela som si, že sme veľmi dobrý tím,” povedala v rozhovore s Martinom Bashirom pre BBC Panorama.

“Robím veci inak, pretože sa nechcem držať pravidiel. Robím veci podľa srdca a nie podľa hlavy, napriek tomu, že ma to dostalo do problémov.”

Foto: TASR archív

Objímajte svoje deti

“Objímanie nemá škodlivé vedľajšie účinky. Ak budeme všetci hrať svoju úlohu v tom, aby sa naše deti cítili ocenené, výsledok bude obrovský. V každej domácnosti musia byť objatia,” z prejavu v roku 1992.

“Chcem, aby deti rozumeli tomu, čo ľudia cítia, ich neistote, úzkosti a ich snom.”

“William nám priniesol také šťastie a spokojnosť, že už nemôžem čakať viac,” po Williamovom narodení v roku 1982.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: