Toto je jediná diéta, po ktorej šlo 10 centimetrov z pásu dole! Konečne mám osí pás, po akom som vždy túžila


Všetky diéty a články o chudnutí nám ponúkajú množstvo rád a v každom z nich sa ukrýva aj tajomná formulka „zdravé stravovanie“. Ľudia si pod týmto pojmom predstavujú hotové hrôzy a pritom to vôbec nemusí byť ako z nepodareného filmu.

Bielkoviny ráno

goodhouse.ru

Najlepší spôsob ako sa stravovať zdravo, výdatne a pritom aj zhodiť nejaké to kilo, je osvojiť si bielkovinové raňajky. Nemusia to byť len vajcia, pokojne si dajte na raňajky rybaciu nátierku, jogurt, chia semienka, či ovsené vločky zaliate čokoládovým jogurtom. Zatiaľ celkom v pohode.

Omega-3 mastné kyseliny častejšie

goodhouse.ru

Slováci jedia málo rýb. Keby sme ich jedli častejšie, vyhli by sme sa mnohým nedostatkom na našom tele a okrem toho, by sme boli zdravší. Pretože práve omega-3 mastné kyseliny sú to, čo naše telo potrebuje pre správne fungovanie aj pre štíhlu líniu.

Zelený čaj namiesto kávy

goodhouse.ru

Ak sa kávy nechcete celkom vzdať, pokojne jej dávky len trochu zmenšite. Ráno si dajte namiesto šálky hnedého kofeínu zelený čaj a poobede si doprajte to, čo máte najradšej. Polyfenoly, ktoré obsahuje zelený čaj aktivujú obranyschopnosť organizmu a znižujú množstvo podkožného tuku v oblasti brucha.

Kapustu a brokolicu radšej nie

goodhouse.ru

Ak sa chcete vyhnúť problémom s črevami a nafúknutým bruškom, konzumáciu kapusty, brokolice a  kalerábu radšej obmedzte. Aj keď táto zelenina nikomu na zdraví neškodí, neobsahuje veľa kalórií, po jedle sa môže objaviť pocit opuchu brucha, akoby vám namiesto neho narástol balón.

Dobrý cukor

goodhouse.ru

Cukry a jednoduché sacharidy sú zabijakom štíhleho drieku. Rozhodne je potrebné prestať jesť sladkosti, inak sa vám nikdy nepodarí schudnúť a ani sa plnohodnotne zdravo stravovať. Nahraďte umelé cukry ryžou, obilninami, cestovinami, či pečivom z celozrnnej múky. Zo začiatku to bude ťažké, no telo si rýchlo zvykne.

Citróny namiesto vody

goodhouse.ru

Lepšie povedané namiesto čistej vody. Ak si do každého pohára s vodou nakvapkáte trochu citrónovej šťavy, nielenže budete mať kopu vitamínu C a silnú imunitu, ale aj vás pás po čase pocíti.

Plnotučné mliečne výrobky

goodhouse.ru

Jesť nízkotučné mliečne výrobky je nezmysel, aký svet nevidel. Vedci dokázali, že obyčajný jogurt, plnotučné mlieko alebo tvaroh sú oveľa lepšími bojovníkmi proti obezite, ako nízkotučné výrobky. Nerobte si vrásky a začnite normálne jesť. Nízkotučné potraviny k zdravému stravovaniu rozhodne nepatria.

Orechy, avokádo a olej

goodhouse.ru

Pred desiatkami rokov prenikli do sveta teórie, že čím viac tuku, orechov a olejov budeme konzumovať, tým budeme tučnejší. Opak je pravdou. Zdravé tuky znižujú hlad a napomáhajú zdraviu a štíhlosti. Jedzte veľa orechov. Akýchkoľvek. Nebojte sa pridať si na šalát olej a netrápte sa nad tým, že avokádo je „tučné“.

Viac vývarov

goodhouse.ru

Hlavne z petržlenu! Ten je neuveriteľne zdravý a my sme sa ho akosi odučili používať do každého druhého jedla. Petržlen je diuretikum, ktoré vám pomôže zbaviť sa prebytočnej vody, pomôže po opici, ale aj pri bolestiach hlavy, brucha, či chronickej únave.

Uhorky ako maškrta

goodhouse.ru

Ak sa cítite ako bublina, pomôžu vám uhorky. Uhorky veľmi efektívne zabraňujú zadržiavaniu vody v tele, ktorá býva častou príčinou spuchnutia a fyzickej únavy. Dajte si uhorku pravidelne každý deň a pocítite výsledky.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), goodhouse.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov