Od dnes povinný ranný rituál: Do pohára s vodou pridajte med a takéto zázraky sa stanú s vašim telom

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Foto: unsplash

Účinky medu sú známe už celé desaťročia. Med samotný alebo v spojení s čistou vodou je často považovaný za liek. Samozrejme voda musí byť izbovej teploty, v opačnom prípade med stráca liečivé účinky. Ak si každé ráno doprajete pohár medu s vodou, vášmu telu to môže len pomôcť.

Výhody spojenia vody a medu:

  • obnovuje črevnú mikloflóru, eliminuje dysbiózu a normalizuje gastrointestinálny trakt
  • veľmi veľkou výhodou je aj zlepšenie imunity
  • dokáže pomáhať pri liečení nádchy, hlienov či chronickej bronchitídy
  • odstraňuje parazity z tráviaceho traktu
  • čistí telo na bunkovej úrovni
  • tiež pomáha pri problémoch s močovými cestami
Foto: unsplash

Medová voda by sa mala vypiť ihneď po prebudení na prázdny žalúdok. Nezabúdajte na to, že nepomôže, ak vypijete liter vody naraz. Najlepšie je jeden pohár každé ráno. Pravidelnosť je veľmi dôležitá. Voda po vypití vstupuje do čriev a cez steny sa okamžite absorbuje do krvi.

Medová voda je skvelá aj na vonkajšie použitie. Med zanechá pokožku jemnú, vyčistenú a zamatovú. V spojení s peelingom je to absolútna bomba. Med môžete použiť aj v prípade, že chudnete. Pred spaním si spravte čaj z medu a škorice. V tejto kombinácií pôsobí ako spaľovač tukov. Čaj pripravíte veľmi jednoducho. Zohrejte si vodu a následne vriacou vodou zalejte polovicu čajovej lyžičky škorice. Keď nápoj vychladne pridajte med. Nezabudnite! Aby med nestratil svoje účinky je dôležité aby sa pridával do studenej alebo vlažnej vody. Nikdy nie do vriacej.

Foto: unsplash

Dôležité je uvedomiť si, že medom by ste mohli pokojne nahradiť klasický cukor, čo praktizujú mnohí z nás. Med je čistá glukóza s mnoho vitamínmi. Tiež obsahuje karotén a kyselinu listovú. Pri menších dávkach má veľmi priaznivé účinky pre ľudské telo.

Pozri aj: Ak máte doma starý sveter, určite ho nevyhadzujte. Vyrobte si takéhoto nádherného vianočného škriatka (videopostup)

Gabriela, takprosto.cc

0
Komentovať (0)