Jeho matka ho nechcela dať zaočkovať. Hneď ako dosiahol 18 rokov, išiel si dať pichnúť všetky očkovacie vakcíny

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Foto: laughlin.af.mil, Instagram (ethanlindenberger)

Ako ste oslavovali kedysi dospelosť vy? Tento 18-ročný mladík si šiel dať pichnúť všetky potrebné očkovania, ktoré počas života neabsolvoval. Momentálne je očkovanie opäť horúca téma. Česi sa rodičom vyhrážajú, že ak deti nedajú očkovať, budú mať zakázaný vstup do škôlok. Tak ako to už býva asi so všetkým, aj táto téma rozdeľuje ľudí do dvoch táborov. 

Rodičia, ktorí nedávajú svoje deti očkovať podliehajú hlúpemu trendu. Ohrozujú zdravie nielen svojich ale aj cudzích detí, ktoré majú nižšiu imunitu. To, že sa rodič rozhodne nenechať svoje dieťa očkovať, však ešte neznamená, že aj dieťa samotné chce svoj život prežiť v chorobe a strachu.

Taký je aj príbeh 18-ročného Ethana z Ohia, ktorého matka konšpirácii o vakcínach, ako škodlivinách, podľahla. Jeho matka, podobne ako mnoho ďalších, bola ovplyvnená dezinformáciami o tom, že vakcíny spôsobujú autizmus či poškodenie mozgu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ethan Lindenberger (@ethanlindenberger),

Ethanova matka ho už však viac nemohla zastaviť, keď dovŕšil 18. rok života. Ako sám povedal, mal auto, vlastné peniaze a vlastnú zodpovednosť. Napísal preto na Reddit príspevok, v ktorom sa komunity pýtal, kde sa môže dať zaočkovať.

0
Komentovať (0)