Jeho neprítomnosť cítime všetci. Reakcie známych českých a slovenských osobností na úmrtie Karla Gotta

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR archív

Dnes nás opustil najpopulárnejší český spevák Karel Gott. Oznámila to jeho manželka Ivana, podľa ktorej zomrel maestro v spánku a v kruhu svojich najbližších.

Jeho smrť nenechala chladných ani slovenské a české osobnosti. Mnohé zdieľajú fotografie s Karlom Gottom a vyjadrujú rodine úprimnú sústrasť.

Sústrasť vyjadrili aj českí speváci

Medzi českými osobnosťami sú speváci ako napríklad Richard Krajčo, Jan Kunze alebo Aleš Brichta. Richard Krajčo zo skupiny Kryštof nedávno napísal pre Karla Gotta a jeho dcéru text ku piesni Srdce nehasnou. Na sociálne siete napísal len jednoduché „Děkuji za vše.“ Zároveň zdieľal už spomínanú pieseň, na ktorej sa podieľal. Speváčka Lucie Bílá na Facebook napísala len jednoduchú vetu: „Slova jsou zbytečná.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aleš Brichta (@ales.brichta),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Kunze (@jan.kunze.007),

Silné slová Michala Davida

Smrť Karla Gotta hlboko zasiahla aj obľúbeného českého speváka Michala Davida. „Moji milí fanoušci, dnes nás opustil náš drahý a milovaný Karel Gott. Je to moc smutné a je to pro nás všechny velká ztráta. Měl jsem to štěstí s Karlem léta spolupracovat a prožil jsem s ním spoustu legrace a krásných chvil. Byla s ním vždy velká zábava. Byl vtipný, společenský a nikdy negativní. Jsem rád za to, že jsem měl tu čest a štěstí napsat Karlovi spoustu písní, že jsem si s ním mohl zazpívat společný duet „To stárnutí zrádné“, který jsem mu složil k jeho šedesátinám spolu s textařem panem Zdenkem Borovcem. Budu na něho vzpomínat vždy jen v dobrém a budu věřit, že jeho hlas a jeho písně budou žít dál ještě spoustu let,“ napísal.

Smútia aj politici

Slovenskí a českí politici taktiež vyjadrili úprimnú sústrasť a šok nad stratou speváka so zlatým hlasom. Hoci už dlhšiu dobu bojoval so zákernou chorobou, jeho smrť mnohých ľudí veľmi šokovala. „Karel Gott. Provázel mě od mládí. A každého z nás. Jeden z největších Čechů, které jsme měli tu čest zažít. Zemřel. Věřil jsem, že tu bude navždycky. Je mi to nesmírně líto. Zapálím svíčku a poslechnu si něco od něj z 60. let. Mistře, vážil jsem si Vás. Víc, než dokážu říct,“ napísal český premiér Andrej Babiš. Slovenský premiér Peter Pellegrini zdieľal fotografiu Karla Gotta. „Jeden z najúžasnejších hlasov, ktorý celé desaťročia vnášal radosť do duší Čechov i Slovákov, už nikdy nezaznie. „Božský Kája“ bol fenoménom, ktorý celé svoje pôsobenie pomáhal odpútať sa ľuďom od svojich bežných životných problémov a ponúkal im umenie, ktorému rozumeli a s ktorým sa vedeli stotožniť. Zbohom, maestro, nech Váš hlas ostane navždy v srdciach ľudí, ktorým právom učaroval,“ napísal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa kristina tormova (@kristina.tormova),

Mnohí zdieľajú fotografie

Herečka Kristína Tormová taktiež zdieľala na svojom profile na Instagrame fotografie s Karlom Gottom. „… Niektorí celebritiaci sú takí, niektorí onakí. Niektorí ti ani neodzdravia a niektorí sú plní pokory a vďaky. Niektorí ťa majú na saláme a niektorí sú za každú srandu. Niektorých vyrobil ich menežer, niektorí sú skutočne mega talentovaní. Z niekorých nič nejde, niektorí keď vojdú do miestnosti, prinesú neskutočnú energiu,“ napísala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lenka Hatasova (@hatasovalenka),

Nádherné slová

„Z niektorých ste vycicaní, z niektorých vás od úsmevu bolí sánka tri dni a hreje pri srdci (aj týždeň). Niektorých mená zabudnete, niektorých si budete pamätať navždy. A toto je status pre NIEKOHO (nie, Sajfa, fakt nie, pre teba, sorry), niekoho onakého, niekoho, kto bol plný pokory a vďaky, niekoho, kto bol za každú srandu, mega talentovaného, kto prinášal neskutočnú energiu, z ktorého od úsmevu bolela sánka aj tri dni a hrialo pri srdci (aj týždeň). Niekoho, koho meno si budem pamätať navždy.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jirka (@jirka_actor),

Aký bol Karel?

„Majstro Karel Gott, som šťastná, že som vás mohla stretnúť. Nie som žiaden lovec celebrít, ale stretnutie s Vami si naozaj veľmi vážim. Je veľmi čudné, že naraz nebudete..vy ste taká istota, taký niekto kto tu má vždy byť, vždy tu bol, odjakživa a navždy. Ale veď vlastne..budete navždy: kávu si dnes osladím o trochu víc, jo? A teda: Ďakujeme. Úprimnú sústrasť rodine.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ilona Csáková (@ilonacsakova),

Smúti celé Česko aj Slovensko

Česká popová speváčka Ilona Csáková taktiež napísala srdcervúci príspevok. „Navždy zůstaneš v mém srdci. Děkuji za to, že jsem s tebou mohla zpívat, za to, že jsi mne provázel celým životem. Děkuji Ti za přátelství. Nikdy nezapomenu.“ Mnohé známe tváre ako napríklad moderátor Matej Sajfa Cifra alebo herec Štefan Martinovič zdieľali na sociálnych sieťach jeho známe piesne. Sústrasť vyjadrila aj speváčka a herečka Barbora Švidraňová. Bývalý riaditeľ RTVS Václav Mika zdieľal video, v ktorom o Karlovi rozprával. Česká speváčka Monika Bagárová taktiež na Instagrame uverejnila fotografiu. „Pokora, skromnost , velkorysost a krásné chování ke každému bez rozdílu. Vzor pro nás všechny. V mém srdci navždy. Děkujeme,“ napísala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Bagárová (@bagarovamonika),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vašo Mika (@vasomika),

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: