Jej dcéra šikanovala spolužiačku. Matka pre ňu vymyslela ukážkový trest, na ktorý nezabudne do konca života

Lucia Mužlová Ešte viac

So šikanou na školách sa bohužiaľ stretávame pomerne často. Väčšinu však počujeme o obetiach a nie o jej pôvodcoch. Amanda Mitchell, matka 9-ročnej dcéry z kanadského Newfoundlandu, je presvedčená o tom, že jedna z príčin, prečo šikana rastie ako huby po daždi, je nedostatočný trest pre vinníkov. Preto sa rozhodla, že svojej dcére, ktorá ubližovala spolužiačke, pripraví trest, ktorý bude stáť za to.

So svojou nezvyčajnou skúsenosťou sa podelila na Facebooku. Mnohí ľudia jej fandili, pretože súhlasili s jej konaním. Iní si zas mysleli, že na svoju dcéru Hannah bola až príliš tvrdá. A čo sa vlastne stalo? To si môžete prečítať v Amandinom príspevku:

(Ne)adekvátny trest?

„Zvyčajne nezvyknem písať takéto príspevky, no som sklamaná a znechutená s Hanninho správania. Viem, že sa s tým musím podeliť. Skrátim to. V piatok som sa od jej učiteľky dozvedela, že Hannah sa celý týždeň správa nevhodne a že sa to s ňou už nedá vydržať. Miesto toho, aby sedela v triede, sa túla po škole (hoci to má zakázané) a správa sa ako totálny blbec. Dokonca zranila city nielen svojej spolužiačky, ale aj jednej učiteľky, ktorá je vážne skvelá,“ píše Amanda vo svojom príspevku.

„Mňa to ako mamu ranilo. Preto som sa rozhodla zakročiť. Výsledok? Hannah má úplne prázdnu izbu. Bude po celý týždeň chodiť v tom istom outfite (doplnenom o tričko s motívom antišikany). Cez noc, keď pôjde spať, jej ho operiem a ráno si ho môže obliecť znova. Kruté? Nemyslím si to. Ak by vyrástla, za svoj prečin by sa mohla dostať do väzenia. A ja chcem, aby sa stala dobrým človekom. Myslím si, že problém dnešnej generácie spočíva najmä v tom, že nedostáva adekvátne tresty. A ja to chcem zmeniť,“ tvrdí matka, ktorá si dala tú námahu a vynosila z dcérinej izby všetko, čo sa dalo.

Keď to nejde po dobrom, pôjde to po zlom

Okrem toho musí Hannah každý deň počas celého týždňa 50-krát napísať: „Nebudem klamať. Budem na každého milá. Budem sa v škole správať slušne.“ Takisto musí napísať ospravedlňujúce listy učiteľke ako aj spolužiačke. Jej matka, Amanda, bola pripravená aj na negatívnu kritiku, ktorá sa rozpútala pod jej príspevkom. Avšak tvrdí, že si to zoberie na svoje triko. Poslednou kvapkou bolo to, že Hannah sa nepriznala k svojmu nevhodnému správaniu, ale snažila sa to zhodiť na spolužiačku.

„Chcem, aby z nej vyrástla zrelá, slušná osobnosť. Ak sa nenaučí v detstve pravidlám, v dospelosti to bude mať oveľa ťažšie.“ A my sa prikláňame k tomuto názoru.

Pozri aj: Zavolali jej zo školy, že jej dcéra zbila chlapca. Reakcia mamičky prekvapila všetky strany

boredpanda.com

0
Komentovať (0)