4-dňová jesenná diéta, ktorá funguje: Schudnúť 15 kilogramov bolo pre mňa jednoduchšie ako naučiť sa bicyklovať

Lucia Mužlová Zdravie

Efektívne využitie sezónnych surovín je to najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť. V období, kedy sa najviac konzumujú tekvice a množstvo chutných jedál z nich, by ste si zopár mali zaobstarať tiež. Ak si ich nechcete pripraviť v priamej forme, môžete ich postrúhať a uvariť prívarok. Alebo ich skúsiť takto.

pixabay.com

Tekvice však majú oproti iným sezónnym veciam ešte jednu nespornú výhodu – pomáhajú odbúravať prebytočné kilogramy. Ak ste práve v štádiu premýšľania o tom, ako efektívne schudnúť, nastal čas vyskúšať jesennú tekvicu.

pixabay.com

Tekvicová diéta

Klasická tekvica neobsahuje viac ako 23 kalórii na 100g, čím sa radí k tzv. nízkokalorickým potravinám. Podobné hodnoty majú už len vodnaté uhorky. V jednej tekvici sa nachádza až päťkrát viac vitamínu A ako v mrkve, obsahuje však aj veľa vitamínu C a E. Doplníte si ňou aj draslík a vápnik.

pixabay.com

Prvý deň

Raňajky: kaša s tekvicou (na kašu použite ryžu, proso alebo ovsené vločky) a tekvicový šalát

Obed: Tekvicová polievka so šošovicou

Večera: Dusená tekvica s bylinkami

Druhý deň

Raňajky: tekvicový šalát s jablkom, citrónovou šťavou a bielym jogurtom

Obed: pečené tekvicové kotletky so šalátom alebo s pohánkou

Večera: Pečené jablká

pixabay.com

Tretí deň

Raňajky: tekvicové smoothie

Obed: kuracia polievka, pečená tekvica na mede

Večera: tekvicový šalát s ananásom

Štvrtý deň

Raňajky: tekvicová kaša

Obed: boršč a pečená tekvica

Večera: tekvicový prívarok

pixabay.com

Podobná diéta nemá absolútne žiadne kontraindikácie. Ibaže by ste boli náhodou alergickí na tekvicu, čo nie je veľmi pravdepodobné. Takých ľudí je na celom svete skutočne ako šafranu. Doprajte svojmu telu kus zdravia priamo z prírody a pripravte si množstvo iných receptov, ktoré môžu na tanieroch žiariť krásnou sýtou oranžovou farbou. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Zistite podľa tabuľky svoju ideálnu hmotnosť. Možno by ste vôbec nemali držať diéty, ale skôr naopak, priberať

Lucia M.

0
Komentovať (0)