Jozef bojoval s koronavírusom na pľúcnej ventilácii. Jeho list zdravotníkom sa stal virálnym

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Tento rok kvôli koronavírusu dopadol pre mnohých ľudí úplne inak, ako by čakali. Veľmi veľa vecí im nevyšlo a v mnohých prípadoch ľudia bojovali o svoje zdravie aj o život.

V týchto ťažkých časoch však dostávajú priestor práve nádherné príbehy a gestá, kedy sa ukazuje ľudskosť medzi nami. Taký je aj prípad, o ktorom informovalo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

“Tento list nám dnes na ministerstve urobil deň, máme z neho veľkú radosť. Gratulujeme zdravotníkom a zdravotníčkam z Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica, musí to byť fantastický pocit prinavrátiť človeku zdravie, zachrániť mu život a dostať potom ešte takýto list.”

Nádherný list

“Milí lekári, milé zdravotné sestry, milý personál oddelenia ARO Rooseveltovej nemocnice B. Bystrica. Koncom septembra som zažil v mojom živote nepríjemný „kotrmelec“ v podobe obojstranného zápalu pľúc spojeného s COVID-om. Úprimne, vzhľadom na môj životný štýl dennodenného športovania, zdravej stravy a dostatku spánku, som bol prekvapený, že som sa do takejto situácie vôbec dostal. Bohužiaľ som takto ochorel, až bolo treba volať vozidlo rýchlej záchrannej služby. Moja manželka zostala doma vystrašená s dvoma synmi a s otáznikmi , čo teraz a čo bude ďalej.

🥰KVÔLI COVID – 19 BOL NA UMELEJ PĽÚCNEJ VENTILÁCII.
VYLIEČIL SA A SVOJIM ZÁCHRANCOM VENOVAL ÚPRIMNÉ POĎAKOVANIE 🥰

Z…

Uverejnil používateľ Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica Utorok 10. novembra 2020

 

Liečba bola náročná, ale užitočná

V mojom a vlastne v našom rodinnom nešťastí sme mali veľké šťastie, že som sa dostal do Vašich dobrých a zodpovedných rúk. Liečba pomocou pľúcnej ventilácie v umelom spánku bola náročná, ale vzhľadom na okolnosti veľmi užitočná. To hovorím ako rekonvalescent v domácej liečbe, ktorý dnes opäť znovu dýcha, chodí a naháňa stratené kilogramy a to všetko dva týždne po opustení Vášho oddelenia. Čas rýchlo beží, náš život v rodine sa znovu vracia pomaly do normálu.

Foto: TASR – Roman Hanc

Vštekým ďakujú

Ja spolu s mojou rodinou však cítime ešte jeden dlh voči ľuďom, ktorí nám v ťažkom čase pomohli, a síce prejaviť vďaku, keďže sme to nestihli osobne. Tými ľuďmi ste vy, lekári a sestry, ktorí ste sa s veľkou odbornosťou, starostlivosťou, empatiou a úsmevom starali nielen o mňa pacienta, ale taktiež ste trpezlivo odovzdávali informácie a hlavne pokoj mojej manželke Veronike. ZA TO VÁM CHCEME VEĽMI POĎAKOVAŤ !

FOTO TASR – Milan Kapusta

Ostanete v našich mysliach ako niekto, kto nám veľmi pomohol a kto nám ukázal príklad správania sa a starostlivosti o ľudí v núdzi a v chorobe, pričom sami dennodenne riskujete možnosť nákazy Covid-om. DOVOĽTE NÁM NA ZÁVER TOHTO LISTU VÁM POPRIAŤ VEĽA ZDRAVIA, OSOBNÝCH A TIEŽ PRACOVNÝCH ÚSPECHOV V PODOBE VYLIEČENÝCH PACIENTOV!
S úctou! Jozef K. s manželkou Veronikou a synmi…”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: