Kam sa hrabe luxusná francúzska kozmetika! Toto je spôsob, ako sa zbaviť vrások okolo očí bez drahých prípravkov

Monizz Krása

U niekoho vznikajú už v mladosti, niekto ich „schytá“ až v strednom veku. Vrásky začínajú malými jemnými pavučinkami, ktoré si spočiatku ani nevšimneme. Vtedy sa ešte dajú prekryť mejkapom, vrstvou krycieho krému, alebo jednoducho od nich odpútať pozornosť šikovnými kozmetickými trikmi.

pexels.com

Keď im konečne začneme venovať pozornosť, zväčša už niet pomoci. Vrásky sú tak hlboké, že im nepomôže ani len botoxová injekcia. Pravdupovediac, tá prirodzenú krásu ešte zhorší. Aby ste vráskam predišli, ideálne je začať ich riešiť ešte v štádiu, kedy ich nie je veľmi vidno, teda práve vtedy, keď vznikajú ako malé jemné pavučinky. Tento krém však svoju úlohu splní, aj keď je už hodina dvanásta.

Neupadajte do depresie

V prípade, že sú vaše vrásky už naozaj hlboké nerátajte s tým, že sa vám ich podarí celkom odstrániť. So správnymi prísadami ich však môžete celkom pekne zmierniť a kožu vyplniť potrebnými látkami. Sedem prísad, medzi ktorými figuruje jedna, vám pomôže docieliť želaný efekt. Počuli ste už o kávovom oleji? Môžete ho získať aj doma. Stačí priviesť ½ šálky olivového oleja na teplotu tesne pred varom a potom ním zaliať 3 ČL mletej kávy. Nechajte roztok na noc lúhovať a ráno si pripravte krém.

pexels.com

Budete potrebovať:

1 PL bambuckého masla

2 PL kávového oleja

1 PL vývaru zo šípok

2 PL kakaového prášku

1 ČL jojobového oleja

10 kvapiek esenciálneho levanduľového oleja

10 kvapiek esenciálneho šalviového oleja

pexels.com

Vo vodnom kúpeli si zohrejte bambucké maslo, pridajte kakao, ku ktorému po rozpustení pridajte jojobový olej, šípkový vývar a kávový olej. Všetky zložky spolu jemne premiešajte, kým nevznikne homogénna zmes. Na záver pridajte do krému levanduľový a šalviový olej a opäť premiešajte. Potom prelejte krém do nádobky, zatvorte ju a nechajte ju stuhnúť najlepšie v suchom chlade. Skôr, ako krém začnete používať, vyskúšajte na kúsku kože, či sa vám nespraví alergická reakcia. Krém vydrží približne 6 mesiacov, potom jednotlivé zložky strácajú na kvalite. Krém nanášajte na noc na postihnuté miesta, predovšetkým však na jemné vrásky okolo očí.

pexels.com

Snažte sa stav pokožky veľmi nezhoršovať fajčením, ponocovaním, či pitím alkoholu. Ak si pred spaním nedávajte dole mejkap, rozhodne s tým prestaňte, pretože aj toto môže byť príčinou vzniku vašich vrások. Prečo si uberať na mladistvom vzhľade takýmito zbytočnosťami?

Pozri aj: Máte vo svojom okolí človeka narodeného v znamení Baran? Týchto 10 vecí mu radšej nikdy nehovorte!

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)