Kampaň rozdelila slovenské osobnosti na dva tábory. Kristína Tormová údernými slovami uviedla veci na pravú mieru

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR archív/ Instagram (kristina.tormova)

Téma módy, slow-fashion a fast-fashion sa dostáva neustále do popredia a mnohí ľudia sa snažia robiť osvetu o tom, prečo nie je dobré vo veľkom nakupovať v bežných obchodoch.

V posledných dňoch sa sociálnymi sieťami prehnala obrovská kampaň na About You. Spočívala v tom, že ak sa profilu tejto značky na Instagrame podarí dosiahnuť 100-tisíc odoberateľov, všetkým, ktorí budú mať v mobile ich aplikáciu, poskytnú zľavu 50 % na celý nákup. Do tejto masívnej kampane sa na Instagrame zapojilo veľmi veľa známych osobností, ktorí svojim fanúšikom propagovali možnosť nakúpiť si aj drahšie značky za oveľa lacnejšiu sumu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ⠀Ivana Gaborik (@iversanns),

Kampaň, ktorá mala množstvo negativity

Na druhej strane sa však množstvo známych ľudí ozvalo, aby poukázali na to, akú hrozbu takéto kampane predstavujú pre našu planétu. Jedným z najviac znečisťujúcich priemyslov na svete je práve odevný a vzhľadom na to, že nikto z nás neplánuje planétu ničiť, je skutočne veľmi dôležité, aby sme pamätali na to, že bezhlavé nakupovanie oblečenia nám určite nepomáha. Aj keď by sme túto osvetu od druhej strany slovenských influenceriek nechceli nazvať ako antikampaň, má to určité prvky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lucy🍐 (@lucypug),

Ozvali sa aj známe osobnosti

Mnohé osobnosti, ktoré kampaň propagovali, sa ohradzujú proti útokom, ktoré na ne teraz padajú. Tvrdia, že ako väčšina obchodných domov, tak aj About You sa snaží propagovať udržateľné veci a ide tým správnym smerom. Taktiež často argumentujú aj tým, že nikto si v dnešnej dobe nebude vo veľkom kupovať kopy oblečenia a nezáleží na tom, kto akú zľavu ponúkne. Svoj názor na sociálnych sieťach vyjadrila aj herečka, spisovateľka a podnikateľka Kristína Tormová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený kristina tormova (@kristina.tormova),

Majte silu odmietnuť

“Takto: ja si veľmi veľmi prajem, aby sa 100tisíc páčikov, ktoré sa za deň vyzbierali pre obrovský eshop s fast fashion značkami od výmyslu sveta… pri ktorých často fakt nechcete vedieť, ako vznikali… aby sa tieto páčiky premenili na 100tisíc múdrych ľudí, ktorí nebudú bezhlavo nakupovať to, čo nepotrebujú len preto, že je to lacné. Priala by som si, aby mali influenceri, ktorí od šťastia, že ich followeri idú zagabať zase túto planétu miliónmi kúskov oblečenia… aby mali tú silu (napriek dobrému zárobku, ktorý sa vždy veľmi zíde, ja viem!!!! ), odmietnuť takúto spoluprácu. Prosím!”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený kristina tormova (@kristina.tormova),

Neverím, že sa toto deje

“Neverím, neverím, neverím, že v dobe, kedy sa tu toľko ľudí snaží “robiť reklamu” ekologickejšiemu fungovaniu, kedy celý svet bije na poplach..kedy sa rútime do strašnej riti..neverím, že na toto skočíte. Ja viem, ja viem, že potrebujete “niečo” kúpiť, ja viem, že zľava je super..tiež to tak mám, keď niečo treba. Nie, nemôžem chodiť len v slovenskom dizajne, kupujem bežné veci na bežné nosenie. Áno, neekologické a áno, bežne. Dokonca mám 6 rokov priateľskú spoluprácu s Lindexom a veľmi si ju vážim a sledujem, ako sa pomaly hýbu dopredu v tom dobrom svetle. Ale nebláznite, tu ide o masovky šialeného rázu. Nedávajte moc svojimi lajčíkmi bez kritického myslenia, prosím. Podporujete veľmi škaredé príbehy…”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený kristina tormova (@kristina.tormova),

“V móde je mať menej. V móde je byť múdry. V móde je rozmýšľať… nie len o móde…Uvidíte, že si každý kúsok budete oveľa viac vážiť a budete v ňom oveľa krajšia… a viac šik ako kedykoľvek predtým… sľubujem, sľubujem.”

Tieto slová v mnohých ľudí vzbudili zamyslenie, ale našli sa aj takí, ktorí sa do Kristíny za jej slová obuli. Ako vo všetkom, tak aj v nakupovaní oblečenia je nevyhnutné byť rozumný a zamyslieť sa nad tým, čo bude pre vás to najlepšie, ale aj nad tým, čo bude najlepšie pre planétu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: