Kate opäť žiarila a 92-ročný pediater, ktorý na dôchodok nemyslí. Toto je 7 najpozitívnejších správ týždňa

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Počas týždňa sme vám priniesli množstvo článkov. Témy boli rôzne a snažili sme sa urobiť všetko preto, aby sme vás informovali o všetkom, čo by vás mohlo zaujímať. Keďže v živote potrebujeme dobrú náladu, prinášame vám tie najpozitívnejšie správy z celého týždňa

Najstarší 92-ročný pediater

92-ročný Brazílčan Ivan Fontoura je detským lekárom, ktorý sa medicíne venuje už viac ako 60 rokov. Oficiálne možno do dôchodku odišiel, no napriek tomu stále pracuje. Každý pondelok a štvrtok prijíma deti z rodín s nízkymi príjmami. A to zadarmo. Celý článok si môžete prečítať TU.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ary Fontoura (@aryfontoura) on

Podarilo sa zachrániť len jednodňovú Emmku

O raritnú záchranu života len jednodňového novorodeniatka sa v uplynulých dňoch postarali špecialisti II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (II. KPAIM) v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici. Dievčatko vdýchlo počas pôrodu novorodeneckú stolicu, takzvanú smolku. Viac sa dočítate TU.

Unikátne Dobré skrinky v prvom meste na Slovensku

Občas sú ľudia presvedčení o tom, že v dnešnej dobe dobro nemá veľmi miesto. O to viac dokáže potešiť, keď sa dozviete o projekte, ktorý dokáže pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. A aj o tom je projekt Dobré skrinky, ktorý je realizovaný v Žiari nad Hronom. Viac o prijekte sa dočítate TU.

Foto: Tomáš Oršula

Žena, ktorá schudla neuveriteľných 60 kilogramov

Meghan Lenss si už od strednej školy uvedomovala, že je iná ako väčšina jej spolužiačok. Mala pocit, že vždy mala krivky a prsia, ktoré boli oveľa väčšie a výraznejšie ako krivky ostatných dievčat. Keď to prerástlo už do neúnosnej miery, urobila niečo, čo by asi skúsilo každé mladé dievča, ktoré chce zhodiť, začala v stravovaní obmedzovať. Podľa jej slov to však bolo viac, než len nezdravé. Viac o jej príbehu sa dočítate TU.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meghan (@_iwokeupinbeastmode) on

Vedci prezradili ideálny vek, kedy mať dieťa

Veľmi veľa výskumov hovorí o tom, že najlepšie je mať dieťa dokým nedosiahnete 30 rokov, ideálny čas je okolo 25. Tento názor vznikol hlavne v spojení s tým, že po určitom veku už môžu nastať rôzne komplikácie nielen, čo sa týka otehotnenia, ale aj počas samotného tehotenstva či pôrodu. Ako to však skutočne je? Dočítate sa TU.

Foto: needpix.com

Kate sa zohla k malému dievčatku v princeznovských šatách

Kate Middleton sa spolu so svojím manželom princom Williamom zúčastnili na charitatívnych pretekoch plachetníc. Pri tejto príležitosti Kate zastavilo malé dievčatko, ktoré jej dalo kyticu kvetov. Aby toho nebolo málo, ešte sa pred vojvodkyňou aj veľmi hlboko uklonilo. Celý príbeh nájdete TU.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Chagaris (@chriscandie) on

Herec Alain Delon sa po mŕtvici zotavuje

Francúzsky herec Alain Delon sa po prekonanej cievnej mozgovej príhode a vnútrolebečnom krvácaní cíti dobre. Fanúšikov o tom ubezpečil mladší syn 83-ročného herca Alain-Fabien Delon, ktorý sa im súčasne poďakoval za prejavy sympatií a podpory. Jeho prvú fotografiu po mozgovej príhode nájdete TU.
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: