Každé znamenie zverokruhu podvedome vyhľadáva svoje talizmany, izbové kvetiny. Teraz už presne viem, ktorú domov potrebujem!


Izbový kvet je pre mnohých z nás akýmsi talizmanom. Aj izbové kvety podliehajú našim povahám, na základe ktorých si ich vyberáme. Po prečítaní tohto článku budete presne vedieť, s ktorými izbovými kvetmi zdieľate svoje sympatie.

Baran

Ľudí narodených v znamení barana ovplyvňuje planéta Mars, ktorá je odjakživa ohnivá. Barani sú charakteristickí bojovnou a súťaživou povahou, majú radi výhry a vždy posledné slovo. V tomto smere im najviac sadnú rastliny z dlhším a ťahavým charakterom, najmä však begónie a indické alebo japonské azalky.

wikipedia.org
wikipedia.org

Býk

Ľudia narodení v tomto znamení podliehajú planéte Venuša. Toto znamenie sa najlepšie cíti v spoločnosti zakrpatených, no silných okrasných rastlín ako sú krásne cyklámeny alebo fialky. Pri týchto rastlinkách je škála výberu naozaj široká.

wikipedia.org
wikipedia.org

Blíženci

Blíženci sú charakteristické vzdušné znamenie, a preto sa u nich najviac darí izbovým kvetom, ktoré majú charakteristické svieže listy, kučeravé tvary a sú nenáročné na starostlivosť. V tomto smere najviac vyniknú chlorofytum a tilandsie.

wikipedia.org
wikipedia.org

Rak

K rakom sa mimoriadne hodia rastliny, ktoré pomáhajú neutralizovať negatívne energie a zvyšovať náladu. Rakov chráni mesiac, rovnako ako rastliny, ktorým sa u týchto ľudí najviac darí. Treba povedať, že potrebujú pravidelnú a hojnú zálievku, teda na pestovanie nie sú najnenáročnejšie. Ide najmä o fuksie či kríčkové begónie.

wikipedia.org

Lev

Kráľa zvierat leva ovláda slnko, čo je odpoveďou na otázku, prečo levy zasvietia všade, kam zasvieti aj slnko. Levy by však mali dbať aj na dobrý vzduch a atmosféru v dome, ktorú im zaručene zabezpečí čínska ruža a lopatkovce. Obe rastliny prinášajú úspech, tvorivosť a vzájomnú lásku.

wikipedia.org
wikipedia.org

Panna

Panny potrebujú trochu viac podporiť zdravie, a preto je vhodné, aby pestovali rastliny, ktoré sú na tento účel najvhodnejšie. Našťastie, panny obvykle k rastlinám prechovávajú vrúcny vzťah, takže starostlivosť o dracény a syngóniá im pôjde celkom od ruky.

wikipedia.org

Váhy

Váhy majú v domácom prostredí neustálu potrebu utužovať rodinu a vytvárať zázemie. K tomuto im najviac dopomôžu rastliny, ktoré priestor presvetľujú a nie sú ani náročné na starostlivosť, na ktorú váhy často zabúdajú. Ideálne sú pre nich orchidey a zygokaktusy, u nás známe aj ako vianočné kaktusy.

wikipedia.org
wikipedia.org

Škorpión

Škorpióny podliehajú planétam Mars a Pluto, preto v pestovaní izbových rastlín, ale ani v záľube vo flóre vo všeobecnosti nevynikajú. Najvhodnejšie sú pre nich preto drupeľovité rastliny, teda napríklad kaktusy alebo sukulenty. Tieto rastlinky sú maximálne nenáročné a nevyžadujú ktovieakú starostlivosť.

wikipedia.org

Strelec

Dobrodružní strelci radi cestujú a svoje rastlinné kamarátky nechávajú často doma. Ak aj niektorí jedinci náhodou veľa necestujú, sú ovplyvňovaní planétou Jupiter a tá je dôsledkom ich záľuby v citrusových plodoch a kyslej chuti. Darí sa u nich práve drobným citrusom, ale aj bonsaiom. Obe rastliny symbolizujú príchuť exotiky a pomáhajú učiť sa porozumieť životu a chápať ľudí.

wikipedia.org
wikipedia.org

Kozorožec

Kozorožce sú na seba veľmi prísne a neboja sa výziev ani v podobe pestovania náročnejších rastliniek. Práve naopak, lásku k flóre prechovávajú od narodenia a starostlivosť o rôzne druhy rastlín im nerobí žiaden problém. Najviac sa k ich povahám však hodia dracény a vodou naplnené zdravé sukulenty.

wikipedia.org

Vodnár

Ľudia narodení v tomto znamení majú tendencie vymýšľať stále noví veci, majú nápady a talenty a radi ich pretavujú do všetkého, čo robia. K rozvoju ich jedinečných vlastnosti môže bohato prispieť papraď, ale aj jednoduchá vianočná ruža.

wikipedia.org

Ryby

Spiritualitu, ktorá je rybám vlastná, dokonale dopĺňajú rastliny ako azalky alebo akvarijné rastliny. Napomáhajú harmónií ich vznešených a vzletných duší a pozorovanie vodných rastlín má pre týchto ľudí priam afrodiziakálny účinok. Koniec koncov – sú to ryby.

wikipedia.org

Pozri aj: Malé dievčatko kradlo princovi Harrymu pukance, a keď si to konečne všimol, urobil toto! Ukázal, že bude skvelý otec!

zdroj: babskeveci.sk (M)


Komentáre

komentárov