Každému prispeje 500 eur. Taliansko chce, aby ľudia viac jazdili na bicykloch

Foto: peakpx

Takmer každá krajina postupne uvoľňuje opatrenia súvisiace s koronavírusom. Počet ľudí nakazených na koronavírus ubúda, pribúda počet vyliečených a napríklad aj krajiny, ktoré boli pandémiou najviac postihnuté, hlásia dobré správy.

Množstvo ľudí sa postupne vracia do práce a práve Taliansko prišlo podľa portálu Corriere so skvelým riešením, ako túto situáciu čo najviac využiť. Keďže sa ľudia vracajú do práce, očakáva sa aj opätovný nárast áut na cestách. Taliani sa však rozhodli, že začnú propagovať ekologické alternatívy dopravy. Ľudia, ktorí žijú v mestách s viac ako 50-tisíc obyvateľmi, si tak môžu zakúpiť bicykel, skúter alebo kolobežku. Mesto im pritom môže preplatiť až 60 % nákladov.

Foto: unsplash

Príspevok na bicykel

Maximálna hodnota bonusu je 500 eur. Samozrejme, uplatniť si bonus môžu iba raz. Portál The Local informoval o tom, že štatistická agentúra Istat zistila, že v minulom roku chodili len tri milióny Talianov do práce bicyklom, no viac ako 16 miliónov sa prepravovalo autom. Dva milióny zvolili verejnú dopravu. Taliansko teda verí, že mnohí obyvatelia presadnú naspäť na bicykel a budú sa vyhýbať preplneným verejným priestorom a zabránia tak ďalšiemu šíreniu vírusu.

Najmenej úmrtí od marca

Ako uvádza TASR, Taliansko v pondelok potvrdilo 99 nových úmrtí súvisiacich s nákazou novým koronavírusom, informovala agentúra AFP. Denný prírastok úmrtí je podľa AFP najnižší od 9. marca, keď taliansky premiér Giuseppe Conte oznámil uzavretie celej krajiny. Ochoreniu COVID-19 v Taliansku podľahlo už celkovo 32.007 osôb, uvádza na svojej webovej stránke agentúra ANSA. Nakazených je 225.886 ľudí. Tento počet sa od nedele zvýšil o 451.

Foto: unsplash

Otvorili reštaurácie aj múzeá

Taliansko v rámci uvoľňovania opatrení zavedených v dôsledku koronavírusovej pandémie povolilo v pondelok otvorenie reštaurácií, kaviarní, múzeí a väčšiny obchodov. Povolili sa takisto bohoslužby. Obyvatelia už po novom nemusia vypĺňať dotazník, v ktorom uvádzajú dôvod pobytu mimo domova. Cestovanie medzi jednotlivými talianskymi regiónmi je naďalej zakázané. Uvoľniť by sa malo od 3. júna. Vtedy by sa mal zmierniť aj režim na vonkajších hraniciach, čo znamená, že do Talianska budú môcť opäť zavítať zahraniční turisti.

Zákazníci musia vo všetkých otvorených prevádzkach dodržiavať prísne hygienické opatrenia a odstup najmenej jeden meter. Pri vstupe do niektorých zariadení sa návštevníkom takisto meria telesná teplota.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: