Ak budete v manželstve robiť túto jednu vec, vydrží vám navždy, tvrdí nová štúdia

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: unsplash/Mattia Lucchin

Aj pri tomto však platí staré známe, “všetkého veľa škodí”. Odborníci sa pozreli, ktorá činnosť dokáže s vašim vzťahom urobiť zázraky. Výsledky sú naozaj zaujímavé a možno aj dosť nečakané.

Jeffrey Hall z univerzity v Kansase sa rozhodol pre dlhodobý projekt, pričom celých 30 rokov skúmal vzťahy viac ako 15 000 ľudí. Výsledok štúdie bol jednoznačný. Humor je kľúčový pri budovaní silného a zdravého vzťahu. Aby sme to vysvetlili konkrétnejšie, zistilo sa, že ak nájdete partnera, s ktorým máte rovnaký zmysel pre humor a jeden druhého si doberáte, je to ideál a vzťah tak doslova žiari.

Foto: unsplash/Priscilla Du Preez

Nie je však humor ako humor. Pri vzťahoch je to tak, že práve keď si jeden z druhého robíte srandu, napríklad zo svojich zlozvykov alebo spoločných zážitkov, posilňuje to celkovo vzťah. Stáva sa odolnejším, pár dokáže lepšie riešiť problémy a aj zamilovanosť trvá dlhšie. Zmysel pre humor je tiež rozhodujúcim faktorom v záležitosti pocitu bezpečia. Dôležité preto je nielen smiať sa na rovnakých veciach, ale vedieť si spraviť srandu sám zo seba a zároveň aj zo svojho partnera.

Štúdia tiež preukázala, že dôležitým ukazovateľom príťažlivosti partnerov je smiech. Schopnosť dobre sa spolu zasmiať prináša rôzne benefity a človek sa potom dokáže lepšie vyrovnať so stresom. Smiech a humor je najlepším liekom na všetko.

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: