Keď mi kamarátka povedala, že robila džem z tekvice, smiala som sa, až pokiaľ som ho neochutnala


Blíži sa sezóna tekvice a ak ich máte na záhradke veľa, môžete z nich vyskúšať urobiť džem. Je to možno trochu zvláštna kombinácia chutí, no keď tento džem ochutnáte, budete veľmi milo prekvapení. Jeho príprava netrvá dlho a budete potrebovať naozaj minimum ingrediencií.

dzem1
coolinarika.com

Máte radi džemy, marmelády a lekváre? Jeden recept na skvelý a chutný džem sme vám už priniesli a budete ho mať hotový za 5 minút.

Budete potrebovať:

1 kilogram pyré z tekvice (muškátová, maslová)

300 gramov cukru

šťava z citróna

1 lyžica vanilkového extraktu

Postup:

Tekvicu si najskôr očistite, rozkrojte a vyberte semienka. Pokrájajte ju na kúsky a pečte v predhriatej rúre na 180 stupňov Celzia približne 40 minút. Po vytiahnutí z rúry ju nechajte vychladnúť a dužinu vložte do mixéru. Po mixovaní vám vznikne jemné pyré, ktoré zmiešajte s citrónovou šťavou a vanilkou. Celú zmes nechajte chvíľu (cca 5 minút) povariť a odstavte zo sporáka.

dzem3
coolinarika.com

V inom hrnci si rozpustite cukor a pridajte štipku soli. Varte na miernom ohni až kým vám nevznikne karamel. Ešte kým je karamel horúci, prilejte ho k tekvicovej zmesi. Nezľaknite sa toho, že to bude trochu bublať. Tekvicové pyré s karamelom opäť priveďte k varu a za stáleho miešania varte. Horúci džem nalejte do sklenených nádob a nechajte ich uzavreté vychladnúť.

dzem4
coolinarika.com

Tento džem sa skvelé hodí nielen na pečivo, ale aj do koláčov či na muffiny. Bude ho milovať celá vaša rodina. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), coolinarika.com

 

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));