Keď na ulici nájdete niektorú z týchto vecí, v žiadnom prípade ju nedvíhajte a neberte domov. Môže vám do domu priniesť nešťastie a choroby

Monizz Ešte viac

Aj vám sa už určite stalo, že ste na ulici našli mincu, na toaletách v nákupnom centre zabudnuté hodinky či iné drobnosti, ktoré ľudia bežne strácajú a ani si to neuvedomia. Týchto 10 vecí by ste si ale nikdy nemali nechávať a najlepšie ich ani brať do rúk. Ak ich niekde nájdete, jednoducho ich tam nechajte.

pixabay.com

Hovorí sa, že poverčivosť je niekedy na škodu, lebo ľudí straší, no ruku na srdce, komu z vás sa ešte nikdy nič nevypomstilo, ak ste nedali na povery? Obzvlášť ak ide o cudzie predmety alebo predmety po zosnulých, mali by sme byť opatrní. Tieto predmety patria výlučne ich majiteľom, nesú akúsi neviditeľnú pečať a práve tá môže narobiť vo vašej domácnosti poriadnu šarapatu.

Všetko je o energiách

Cudzie veci majú cudziu energiu, to nie je žiadna novinka. Ak si teda takýto predmet necháte, riskujete „dar“ nešťastia, choroby, biedy, problémov. Hovorí sa dokonca, že ak si privlastníte vec, ktorej majiteľ bol chorý, jeho choroba na vás okamžite preskočí. Niekto to nazýva karma, niekto energia a niekto jednoducho elementárna slušnosť nebrať si veci, ktoré do našich rúk nepatria.

Peniaze

Aspoň raz v živote ste už zdvihli na ulici, alebo v obchode kovovú mincu. Padajú nám bežne. Najmä tie malé, ktoré pri páde až tak hlasno nepočuť. Nejde o žiadne veľké peniaze, ale o princíp. Pre niekoho je 50 centov len odrobinka, no ak ju stratilo malé dieťa, ktoré ju teraz na zastávke autobusu zúfalo hľadá, je možné, že sa po ňu vráti tam, kde predpokladá, že mu mohla vypadnúť. A vôbec, aj keby ju stratil ktokoľvek iný, minca je nabitá energiou majiteľa, preto pozor na to, keď zdvíhate cudzie peniaze.

pixabay.com

Krížik

Kríž je odpradávna pokladaný za symbol najsilnejšej ochrany. Či už je náboženského charakteru alebo pohanského, je úzko spojený s osudom a životom jeho majiteľa. Ak si na krk zavesíte krížik, ktorý vám nepatrí, všetky činy, hriechy a životné prešľapy jeho pôvodného majiteľa sa prenesú na vás. Ak ste na ulici našli krížik, ktorý je napohľad náboženským symbolom, odneste ho do chrámu ako obetu. Vhoďte ho do pokladničky alebo dajte kňazovi.

pixabay.com

Kľúče

Vo všetkých druhoch sprisahaní a dávnych rituálov mal kľúč významné postavenie, pretože bol „objavcom tajomstiev“. Ak si ponecháte nájdený kľúč, nič ním neodomknete. Iba sa energia z miesta, odkiaľ pochádza, prenesie do vašej rodiny a vedzte, že to nemusí byť vždy ktovie aké terno. Okrem toho, ak kľúč stratilo dieťa, na sto percent ho pôjde s rodičmi hľadať na trasu, po ktorej išlo. Urobíte lepší skutok, ak kľúč necháte tam, kde leží.

pixabay.com

Šperky

Reč je, samozrejme, o zlatých či strieborných šperkoch, nie o bižutérií. Práve ozdoby z drahých kovov sa znehodnocovali, ak ich majiteľ stratil a následne si ich navliekol na kožu nálezca. Kovy sú obdarené schopnosťou absorbovať energiu svojich majiteľov. Podobne ako to bolo pri minciach. Nechajte ich tam, kde sú.

pixabay.com

Hodinky

Hodiny symbolizujú neúprosný čas, ale aj prechod z jedného brehu na druhý. Spája sa s nimi akási morbidita spojená s pohanskými rituálmi ešte z čias, keď o hodinách snáď ani netušili. Svoje si však nesú so sebou a keďže čas bol silný atribút, po vynáleze hodín sa preniesol práve do tejto zhmotnenej podobizne. Ľudové povery hovoria aj o tom, že ak si privlastníte cudzie hodinky, preberáte na seba čas a život pôvodného majiteľa.

pixabay.com

Ihly

Predmety na šitie by ste nikdy nemali dvíhať a brať k sebe. I keď vyzerajú celkom neškodne a ani ich strata sa ich majiteľa určite významne nedotkla, pravdepodobne ste spolu s ihlou ukradli osobné kúzlo aj jej majiteľovi. Ihly sú naplnené negatívnou energiou, preto ich nikdy zo zeme neberte.

pixabay.com

Bábiky

Všetky druhy bábik, figúriek či hračiek povaľujúcich sa na miestach, kde bežne nebývajú, nesú v sebe množstvo zlého. Do bábik ľudia často prenášajú svoje neduhy a neprajnosť a spravidla ich zahadzujú na frekventované cesty, križovatky či iné netypické miesta. No či už bábiku nájdete na sedadle u lekára alebo na autobusovej zastávke, nechajte ju tam. Domov vám nič dobré neprinesie a dievčatko, ktoré ju stratilo, ju možno príde s mamou hľadať.

pixabay.com

Náramky

Reč je primárne o náramkoch z tkaniny, nití alebo bavlniek. Nezabúdajte, že takéto náramky sa vyrábajú len z dvoch dôvodov – proti urieknutiu, teda na to, aby vstrebali všetko zlé, čo sa na ich majiteľa uvalí, alebo ako náramky priateľstva, ktoré v sebe nesú tak mnoho krásneho, ako aj mnoho nedobrého a hlavne prežitého. Bavlnenými či tkanými náramkami na seba beriete všetko z ich pôvodných majiteľov a verte, že to nemusí byť nič dobré.

pixabay.com

Zrkadlá

Aj keď ste našli kozmetické zrkadielko na verejnej toalete v nákupnom centre a má prekrásny obal, nechajte ho tam, kde je. Povrch zrkadla má totiž pamäť, absorbuje energiu, udalosti a aj všetko ostatné z ľudí, ktorí sa doň pozreli. A to je veľmi nebezpečné, pretože práve do toho vami nájdeného zrkadla sa mohol pozerať skutočne kdekto!

pixabay.com

Hrebeň

Len málokto nájde odvahu zdvihnúť a vziať si cudzí hrebeň. Keď už však zabudnete na hygienické hľadisko takéhoto predmetu, myslite aspoň na to, že hrebeňom sa česali ľudia a podľa starých povier sa do nich ukladali všetky myšlienky jeho majiteľa. A tie sa prenesú aj na vás.

pixabay.com

Odkladáte si nájdené predmety aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Aká je vaša najväčšia ženská zbraň podľa znamenia, v ktorom ste sa narodili? Toto znamenie priťahuje mužov ako magnet!

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: