Keď nerodila, musela bojovať o život v psích zápasoch. Príbeh fenky dokazuje, prečo by ste nemali kupovať psa bez papierov

Lucia Mužlová Ešte viac

Na facebookovej stránke Záchranná stanica Animal – posledná šanca na život, sa objavil hrozivý príspevok. V ľuďoch sa stále nájde toľko nenávisti, že je to priam neuveriteľné. Napriek tomu musíme žiť s faktom, že túto planétu zdieľame s jednotlivcami, ktorí sú natoľko bezcitní, že dokážu spraviť niečo, čo môžete vidieť na titulnej fotografii. Fenka pitbulla, ktorej vyjadrilo podporu množstvo ľudí na Facebooku sa volá Angel. Toto meno dostala po tom, ako sa dostala do záchrannej stanice.

Slovensko nie je žiadnou výnimkou medzi krajinami, kde zvieratá trpia. Aj napriek mnohým iniciatívam, staniciam a láskyplným ľudom, stále musíme súperiť s takými, pre ktorých zviera skutočne neznamená nič. Táto fenka si musela vytrpieť skutočne veľa. A to práve kvôli ľuďom, ktorí uprednostnia šteňa bez papierov. Títo havkáči možno vyrastú v milujúcich domovoch, no ich rodičia zažívajú peklo na zemi.

Facebook

Prečo kupovať iba šteňatá s papiermi?

Toto je perfektný dôkaz toho, prečo nestojí za to na psíkovi šetriť. A ak vás aj obmedzuje rozpočet, skúste jedného adoptovať, pretože vďačnosť, ktorou takýto havkáč oplýva, nemá hranice. Viac o fenke Angel a jej príbehu sa dočítate v tomto článku.

0
Komentovať (0)