Keď som uvidela tieto jednoduché a lacné návody na výrobu dekorácií do bytu, okamžite som si ich zamilovala a už pár dní mi zdobia obývačku


Milujem roztomilé dekorácie, ktoré si dokážem vyrobiť aj sama. Namiesto nákupov v predražených obchodných domoch s nábytkom a bytovými doplnkami som hľadala inšpiráciu na internete. Ako sa hovorí, kto hľadá, nájde. Pozrite sa, čo všetko si dokážete urobiť vlastnoručne doma a takmer nič za to nedáte. Navyše môžete mať vo svojich príbytkoch niečo nápadité, vlastné a najmä také, aké nebude mať nikto vo vašom okolí.

Existujú milióny nápadov, za ktoré vďačíme kreatívnym ľuďom. Týchto ľudí nestojí nič podeliť sa so svojimi výtvormi a návodmi aj s ostatnými a preto ďakujme za nich. Ak máte doma množstvo nepotrebných starších vecí a neviete čo s nimi, zbystrite pozornosť. Možno je tento článok určený práve vám a ešte dnes večer vám môže obývačku alebo inú miestnosť v dome zdobiť nová krásna maličkosť pochádzajúca z vašich šikovných rúk.

1
youtube.com

Netradičný svietnik z plastových lyžičiek

Jednoduchý, ale ohromujúci nápad, na ktorý nepotrebujete nič viac len nepotrebné plastové lyžičky, plechovku, lepidlo a sprej ľubovoľnej farby. Pozrite si videonávod, ako podobnú nádheru vyrobiť. Nevyžaduje si ani veľa času, ani veľa peňazí.

Nabíjačka plná rastlín

K najbližším dvom vychytávkam nájdete video návod pod poslednou z nich. Teraz sa však budeme venovať nabíjačke, ktorá si vás získa svojimi chameleónovými vlastnosťami.

Ak aj vy neznášate káble, ktoré sa naťahujú zo stolíkov a z nábytku a kazia tak váš upravený priestor, sledujte. Máme návod ako si vyrobiť nádhernú nabíjaciu stanicu, o ktorej by nik nepovedal, že nabíja elektroniku. Stačí balíček drevených paličiek, pár malých sukulentov, lepidlo a piaflór. Váš telefón bude doslova žiariť ako sama príroda!

2
youtube.com

Vzorovaný nábytok

V tomto prípade ide o vzorované drevené vešiačiky. Na ozdobu čistého dreva, ktoré priam kričí po skrášlení budete potrebovať len tetovačky (v obchodoch ich kúpite ako dočasné tetovacie nálepky) a váš drevený kúsok nábytku. Vaše nudné drevené kúsky sa stanú dizajnovým hitom vášho domova.

8
youtube.com

Vyskúšate? Video návod na výrobu všetkých troch dekorácii nájdete tu.

Kamenná podložka pod horúce hrnce

Na výrobu tejto prekrásnej dekorácie nebudete potrebovať nič viac, než lepidlo, hladké kamienky, ktoré si nazbierate, plech, ktorý poslúži ako dno a skutočne maličký kúsok trpezlivosti. Ak použijete okruhliaky dosiahnete, že vaša podložka sa stane dekoráciou, ktorú nevynecháte pri žiadnom obede. Radosť na takú nápaditosť pozerať.

3
youtube.com

Mini svietnik s kamienkami

Na výrobu tejto mini nádhery potrebujete len starý sklený svietnik na dlhú sviečku, sklený pohárik veľkosti primeranej k svietniku, lepidlo, malé kamienky a kahanček. Prekrásna sklená dekorácia je na svete a nemuseli ste ani vyhadzovať starý svietnik po babičke do smetí.

7
youtube.com

Vrecovinová tácka

Jednoduchá tácka zo starého rámu na fotky a vrecoviny, ktorá dobre poslúži buď ako štýlový podnos pod bežné predmety v obývačke, alebo ak máte väčší rám aj ako nápaditá tácka na servírovanie kávy. Na výrobu budete potrebovať len starší rám na fotku, kúsok vrecoviny, čipky, alebo iného nápaditého materiálu a to je všetko.

9
youtube.com

Pozrite sa, ako jednoducho sa dajú všetky tieto tri veci vytvoriť. Video návod tu:

Obložené zrkadlo

Kým v obchodoch si za podobnú dekoráciu podobnej veľkosti účtujú desiatky eur, doma si ju môžete vyrobiť len za pár drobných. V eurovom obchode si kúpite deväť zrkadielok a doma ich zlepíte pevnou lepiacou páskou. Potom zozadu podložíte kartónom, alebo plexisklom a môžete zavesiť.

5
youtube.com

Vo tomto videu uvidíte, aké je to jednoduché a výsledok priam očarujúci.

Všetky tieto drobnosti si môžete nielen lacno a rýchlo vyrobiť, ale potešia aj ako malý darček pre kohosi, kto si to zaslúži. Tak ako, vyskúšate si niečo vyrobiť?

zdroj: babskeveci.sk (Monika), littlethings.com

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov