Keď uvidíte, ako tento starší pár prerobil a vylepšil svoju kuchynskú linku, budete to chcieť skúsiť tiež!


Každá z nás by si priala vysnívanú kuchyňu podľa vlastných predstáv, no tieto sny sa nie vždy stretnú s realitou najmä kvôli ich vysokej cene. Stará kuchynská linka vás nemusí mučiť svojím ošarpaným vzhľadom a aj napriek tomu, že nemáte financie nazvyš si môžete vyčariť krásnu kuchyňu, ktorú budú všetci obdivovať. Stačí si len vyhrnúť rukávy, pomoc manžela tiež nebude na škodu a výsledok vás veľmi príjemne prekvapí. Navyše vás to nebude stáť skoro nič a vaša „nová“ kuchynská linka bude na nezaplatenie.

Chceme sa vracať do čistého a upraveného domova, k čomu neodmysliteľne patrí i priestor kuchyne. Staršia kuchynská linka môže vyzerať staromódne a ošarpane, no peňazí na nový nábytok nie je nazvyš. Využite svoj potenciál, trochu voľného času, navštívte predajňu s farbami a zakúpte fototapety podľa vlastných predstáv a pustite sa do rýchlej a nenáročnej „prerábky“. Výsledok si iste zamilujete.

sovkusom.ru

Podobne na tom bol i istý pár, ktorý sa rozhodol proces vynovenia svojej linky zdokumentovať. Vďaka tomu sa s vami môžeme podeliť nie len o postup ale i famózny výsledok ich práce.

Všetko čo budete potrebovať sú lepidlá, požadované farby, štetce, valček, priehľadný lak a vybrané fototapety. Z veľkého množstva tapiet, ktoré sú na trhu si iste vyberiete to svoje a vaša kuchyňa tak získa osobitý charakter a originálny vzhľad.

sovkusom.ru

Kuchynskú linku najprv očistite a ak je to potrebné, zbavte brúsením i starého laku. Následne ju natrite požadovanou farbou, pre ktorú ste sa rozhodli. Daný pár stavil na netradičnú čiernu.

sovkusom.ru

Nesmiete zabúdať ani na vnútro jednotlivých skriniek. Zelená vnútorná časť a čierne police? Prečo nie? Farbu následne nechajte dôkladne zaschnúť a ak je to potrebné, naneste ďalší náter, aby ste prekryli pôvodnú farbu nábytku.

Následne prichádzajú na rad spomínané fototapety. Presný rozmer jednoducho nalepte na dvierka a poriadne uhlaďte.

sovkusom.ru

Po nalepení tapiet ich musíte chrániť pred poškriabaním, preto naneste bezfarebný lak na nábytok v dvoch vrstvách. Lak nábytok nie len chráni, dodáva mu aj pekný lesk. Laky si môžete vybrať v matnejšom alebo lesklom prevedení.

sovkusom.ru

Páči sa vám takáto žiarivá kuchynská zostava?

sovkusom.ru

Ak nie je daný motív presne podľa vášho vkusu alebo ak sa vám naopak zapáčil a hľadáte i ďalšie inšpirácie, potešia vás i nasledujúce tipy.

sovkusom.ru

Tieto ohnivejšie farby kuchyňu úplne rozžiarili.

sovkusom.ru
sovkusom.ru

Svieža zelená a jablká sa do kuchyne hodia ako uliate.

sovkusom.ru

Niečo pre milovníkov minimalistickejších motívov a striedmejších farieb. Biela kuchyňa s príjemným červeným akcentom.

sovkusom.ru

Skvelý príklad, ako si skrášliť aj vnútro políc a vytvoriť decentný, no svieži vzhľad kuchyne.

Takýto štýl sa skvele hodí aj na chatu alebo letný dom.

Oranžová a zelená sa nádherne dopĺňajú a vytvárajú kuchyňu, ktorá je osviežujúcejšia ako letný drink.

Kúsok pop artu a Warhola aj v kuchyni.

Nechali by ste sa aj vy zlákať na takéto odvážnejšie riešenie v kuchyni?

Pozri aj: Moja susedka celé dni vozila na záhradu betónové tvárnice a niečo vyrábala. Keď sme po pár dňoch videli výsledok, nevedeli sme sa vynadívať!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

Viac krásnych inšpirácií nájdete TU.


Komentáre

komentárov