Kilá išli dole, keď mi kamarátka odporučila, aby som ráno, na obed aj večer robila toto. Zmenu si však po 2 dňoch všimlo aj moje okolie


Pivo. Nápoj, ktorý je veľmi zdravý a po niekoľkých pohárikoch vyvoláva úsmev v tvári. Nikdy by som nepovedala, že z neho schudnem. Keď som to na naliehanie kamarátky vyskúšala, po dvoch dňoch som sa začala cítiť lepšie.

pexels.com

Pivo totiž obsahuje látky, ktoré dokážu urýchliť metabolizmus a podporiť chudnutie. Dôležité je len vedieť koľko a kedy treba prestať. Ako sa ukázalo neskôr, celá pointa nespočívala v pive, ale v obyčajnom kvase.

Ovsený kvas

Pripravte si očistný nápoj z 500 g ovsených vločiek. Nasypte ich do zaváracieho pohára a zalejte tromi litrami prevarenej vody. Pridajte 3 polievkové lyžice cukru, pohár prikryte a nechajte lúhovať 2 dni na teplom mieste. Nápoj je pripravený správne, ak je navrchu pena. Pite pohár kvasu denne po dobu dvoch týždňov vždy pred hlavným jedlom.

pixabay.com

Cviklový kvas

Jednu väčšiu červenú repu nastrúhajte na jemnom strúhadle a natlačte do trojlitrového pohára. Do pohára pridajte niekoľko kúskov kôrky z chleba, alebo starší kus chleba a celé to zalejte dvomi litrami studenej vody. Pridajte 4 polievkové lyžice cukru a pohár prikryte. Nechajte lúhovať 4 dni a potom pite polovicu šálky polhodinu pred jedlom. Nevypite viac ako 5 šálok za deň! Nápoj uchovávajte v chladničke.

pixabay.com

Bylinné pivo

Do veľkého pohára si zalejte šálku drveného lastovičníka, 200g cukru a 0,5 litra srvátky. Všetko zalejte litrom vody. Otvor pohára zakryte gázou a nechajte na teplom mieste lúhovať 10 dní. Potom pite denne aspoň týždeň vždy polhodinu pred jedlom.

pexels.com

Citrónový kvas

Vytlačte si šťavu z 3-4 väčších citrónov, vylejte ju do veľkého zaváraninového pohára a pridajte 200g cukru, 20g sušeného droždia a 100g hrozienok. Kvas nechajte dva dni prikrytý na teplom mieste a potom ho uložte do chladničky. Pite denne polovicu šálky pred jedlom.

pexels.com

Ryžový kvas

Prevarte liter vody, nechajte ju vychladnúť. Medzitým si premyte 4 PL ryže a dajte ju do pohára s prevarenou vodu. Pridajte 3 lyžice cukru a 5-6 hrozienok a prikryte. Nechajte odstáť na teplom a slnečnom mieste 3-4 dni a potom nápoj zlejte a tekutinu odložte do chladničky. Pite šálku vždy pred jedlom.

pinterest.com

Diéta sa nevylučuje so žiadnym jedlom. Kvas urýchli spaľovanie tukov, metabolizmus a aj hladinu cukru v krvi. Môžete jesť ako doteraz a v strave sa nemusíte obmedzovať. Samozrejme, nejedzte veľa sladkostí a mastných jedál, no nezakazujte si v teplom počasí sladkú zmrzlinu či ľadovú kávu s kamarátkou. Všetkého veľa škodí. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk, sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov