Kolega ju sexuálne obťažoval. Ona sa mu ale rozhodla pomstiť takýmto netradičným spôsobom, ktorý ho úplne odrovnal

Lucia Mužlová Ešte viac

Sexuálne obťažovanie sa deje neustále. Je oveľa častejšie, než by sme si mysleli. Jedným zo spôsobov boja proti tomuto neduhu, je zvýšiť povedomie o ňom. O to sa postarala kampaň s hashtagom #metoo, v ktorej ženy poukazujú na to, že sa stali obeťou obťažovania. Táto žena o ktorje je článok síce ostáva v anonymite no ukázala, že sa vie vysporiadať po svojom s kolegom, ktorý ju chytil za zadok. 

Podľa kampane #metoo od roku 1998 nahlásilo sexuálne násilie 17,7 miliónov žien. To číslo je vážne desivé, no ukazuje však ostatným obetiam násilia, že nie sú bohužiaľ samé, ktoré si prechádzajú podobným peklom. Na otvorenej sieti Reddit, ktorá si zakladá práve na anonymite svojich užívateľov, sa žena s užívateľským nickom ThankCod, rozhodla podeliť s negatívnou skúsenosťou. Kolega ju obťažoval, no napriek tomu vyšla ako nesporný víťaz. Koniec koncov, posúďte sami.

Sexuálne obťažovanie nemôže ostať nepotrestané

pixabay.com

„Kolega už dlhšiu dobu po mne vyštartoval. Neustále mi čumel na zadok a prsia, sem-tam sa o mňa omylom obtrel. Nemusím ani hovoriť, že mi to bolo krajne nepríjemné. Vždy to uhral na náhodu, vyhýbal sa očnému kontaktu. Dnes sa však prejavil naplno. Chytil ma za zadok. Cielene. Úplne ma prevalcoval pocit poníženosti. Avšak dostala som skvelý nápad.“ Toto je len začiatok. To najlepšie ešte len príde, žena bez hanby opisuje, ako vykonala pomstu, na ktorú by len máloktorá žena mala odvahu.

Oko za oko, zub za zub

pixabay.com

„Išla som k nemu a natočila som si zadok priamo na jeho ruku a s celej sily som si prdla. Poriadne nahlas a nehnevane. Je to nechutné, ja viem. Ale ak som sa ja cítila odporne kvôli tomu, že ma chytal za zadok, aj on sa musí cítiť znechutený tým, čo som urobila.“ Vedela, že keď to urobí, prestane si jej zadok asociovať so sexom. Vždy bude preňho len pripomienkou poníženia, ktoré prežil. Tento príbeh však mal pokračovanie. Šéf sa dopočul o incidente, o ktorom hovorila celá kancelária, a oboch si zavolal na „kobereček.“

Bola jedna z piatich

pixabay.com

Ženin kolega, Ted, tvrdil, že odvážna žena mu úmyselne prdla do rúk. Ona sa tvárila, ako neviniatko a povedala, že to bola náhoda. To ho rozhodilo ešte viac. Ted o tľapnutí po zadku tvrdil, že to bola len „sranda.“ Presne to tvrdí väčšina mužov, ktorí radi prekračujú pomyselné hranice. Pri prešetrovaní celého prípadu vyšlo najavo, že nebola jedinou obeťou sexuálneho obťažovania od kolegu. Podobné ťahy skúšal aj na ďalších 5 kolegýň. Po tejto príhode sa však musel kolegyni ospravedlniť a zo stola zobrať všetky veci. A tak to je asi najlepšie.

Pozri aj: Celý internet sa smeje na tejto titulke prestížneho časopisu. Všimnete si, čo tu nehrá?

boredpanda.com

0
Komentovať (0)