„Moje dieťa spí v kolíske, ktorú som utkala sama.“ Táto žena vyrobila svojmu dieťatku kolísku celkom sama a výsledok vás ohromí a dojme zároveň

Monizz Bývanie

Mamičky, babičky, krstné mamy! Ak ste zručné, čakáte do rodiny prírastok a chceli by ste mu venovať niečo naozaj originálne, máme pre vás tip. Vlastnoručne vyzdobená kolíska alebo postieľka je trendom číslo jeden.

takprosto.cc

Určite ste si všimli, ako sa rozmohli ľudové motívy na oblečení pre všetky vekové kategórie. Stačí niečo drobné, vyšité alebo uháčkované a outfit dňa je na svete. To isté platí aj pri zariaďovaní interiérov. Pri novorodencoch sa ponúka výmyslov o to viac. Táto kolíska je však jednotkou medzi všetkými handmade výrobkami na svete.

takprosto.cc

Závesná kolíska

Kedysi sa bežne nachádzali v starých domoch, ktoré dnes obdivujeme už len v skanzenoch slovenských dediniek. Upevňovala sa do stropu alebo na trámy. Dieťatko v nej spalo ako Ruženka, či to bol chlapec alebo dievča a to práve vďaka fantastickému systému celodenného a celonočného hojdania. A nebolo treba žiadne vibrovacie kresielka a podobné novodobé záležitosti.

takprosto.cc

Závesná kolíska je útulná a krásna vec, ktorá oživí váš interiér aj v prípade, že ho máte zariadený výsostne moderne. Mala by byť pohodlná pre dieťatko a pre váš pokojný spánok najmä stabilná a spoľahlivá.

takprosto.cc

Tvar a vzhľad kolísky by mal vyhovovať v prvom rade vám a vašim potrebám a požiadavkám. Platí, že pri kolíske je veľkosť približne podobná ako pri detskej postieľke – tie sa dnes robia štandardne s rozmermi 120×60, pri kolíske stačí rozmer 100×50, nakoľko dieťa v nej nebude spávať do takého vysokého veku, ako spáva v postieľke.

takprosto.cc

Kolíska by mala visieť na spoľahlivom držiaku zo stropu. Ideálne a v podstate aj jediné riešenie je zaobstarať si poriadny hák a hmoždinku. Dbať by ste mali aj na to, aby kolíska nevidela na mieste, kde býva pri vetraní prievan alebo tam celodenne svieti priame slnko.

takprosto.cc

Takisto je nutné myslieť na to, že kolíska sa bude hýbať, preto je dobré vešať ju do dostatočného priestoru. To znamená, že by nemala visieť veľmi blízko pri stene, pretože dieťa sa môže ľahko udrieť, najmä neskôr, keď už bude samo pohyblivé a po priestore kolísky bude takpovediac v spánku cestovať. Dôležitá je aj výška bokov kolísky, aby z nej dieťa v žiadnom prípade nemohlo vypadnúť.

takprosto.cc

Závesná kolíska sa dá využívať približne do šiestich mesiacov bábätka. V tomto období však už prestáva byť bezpečná, pretože deti začínajú samé sedieť, tie pomalšie sa už prinajmenšom plazia a prevracajú na kolená, takže môžu ľahko vypadnúť.

Ako sa vám tento nápad pozdáva? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj:

zdroj: (M), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: