Koľko čistej vody musíte vypiť, aby ste schudli? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Lucia Mužlová Zdravie

Foto: pixabay

Opäť tu máme článok, v ktorom si vyvrátime mýty a potvrdíme fakty, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu. Naposledy sme vám priniesli články o vplyve zeleného čaju na chudnutie a taktiež článok o tom, či je med skutočne zdravšie sladidlo v porovnaní s cukrom. Dnes sa pozrieme na to, či sa dá schudnúť vďaka pitiu čistej vody.

Foto: pixabay

V roku 2016 sa objavila správa, ktorá tvrdila, že ak budete pred každým jedlom piť pohár čistej vody, schudnete rýchlejšie. Strhla sa vlna pozornosti a túto blahodarnú tekutinu začali mnohí vychvaľovať do nebies. Samozrejme, niet pochýb o tom, že zdravý pitný režim je veľmi dôležitý a to nie len z hľadiska chudnutie ale aj správneho fungovania celého tela.

Je pitie vody niečo, čo navrhujú odborníci pred jedlom ako akúsi mantru? Odpoveď je nie. Radšej by sme vraj mali počúvať svoje telo a mali by sme vedieť identifikovať náš vnútorný hlad a kontrolovať stav, keď nám jedia oči.

Foto: pixabay

Aj keď nechcete chudnúť, je dôležité dodržiavať pitný režim. Dehydratácia totiž ovplyvňuje našu náladu, ktorá keď je zlá, vylepšujeme si ju jedlom, najlepšie niečím sladkým. Taktiež spôsobuje únavu, bolesť hlavy a hrozí tu aj riziko obezity. Pitný režim sa ale líši od človeka k človeku.

Foto: pixabay

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či ste pili počas dňa dostatok vody je skontrolovať si moč. Čím je belší, tým je to lepšie. S vodou to však netreba preháňať. Občas ju vymeňte za bylinkový čaj, najlepšie zelený alebo biely. Ani vylúhované ovocie, či vyžmýkaný citrón nie je na škodu.

Ak ste si však mysleli, že pitím čistej vody schudnete, nie je to pravda. Správny pitný režim však napomáha správnemu fungovaniu celého tela, čo je prvý krok k vytúženému cieľu.

Pozri aj: Dlhé mesiace sa mi vôbec nedarilo schudnúť aj keď som cvičila. Pomohlo mi až týchto 8 pravidiel zdravého stravovania

Lucia M., popsugar.co.uk

0
Komentovať (0)