Koľko rodičov vyjde začiatok školského roka? Suma môže prekročiť aj 200 eur, a to nie je všetko

Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR - Martin Baumann

Začiatok školy zvykne bývať stresujúci ako pre rodičov, tak aj pre deti. Hoci existuje množstvo detí, ktoré sa po prázdninách tešia, že budú konečne so svojimi spolužiakmi, rodičia majú často hlavu v smútku.

Dôvodom pritom nemusí byť to, že im budú deti chýbať. Vrásky na tvári im spôsobuje fakt, že ich čakajú nemalé výdaje. Najviac financií jednoznačne potrebujú rodičia prváka, no ani ostatné školopovinné deti nestoja svojich rodičov lacný peniaz. Mnohí rodičia nakupujú školské pomôcky postupne, podľa toho, čo je práve v akcii. Väčšina rodičov sa však spolieha na to, že práve pred začatím školského roka bude v obchodoch najviac ponúk.

Ilustračná foto: TASR – Pavol Zachar

Prehľad

Stránka Partners Group spísala na svojom webe prehľadnú tabuľku toho, koľko vás môže vyjsť nakupovanie školských potrieb pre prváka. Hoci sumy sú trochu nadnesené a možno by sa väčšina rodičov zhodla na tom, že niektoré veci by vedeli kúpiť aj za oveľa menšiu sumu, pri takýchto prípadoch je dobré rátať s vyššou rezervou, aby ste nezostali v papierníctve prekvapený.

Približný zoznam a sumy pomôcok

Zošity,  slovníček a záložka 7,00 €
Farebný papier – súprava 1,00 €
Výkresy A4, A3 – 2x 20 ks 3,50 €
Voskovky 3,00 €
Vodové farby – kvalitnejšie 5,00 €
Temperové farby 12-farebné 6,00 €
Farebné ceruzky + kvalitné trojhranné strúhadlo 10,00 €
Pero bombičkové, odporúčame trojhranné 2 ks + náplň 20,00 €
Nožnice na papier – detské 3,00 €
Guma 1,00 €
Lepidlo – tyčinka 1,00 €
Štetec plochý č. 12, štetce guľaté č. 6 a 8 2,00 €
Pohár na vodu na výtvarnú 3,00 €
Detský kufrík (alebo plastový box) na výtvarnú výchovu 10,00 €
Úbor na TV – tenisky 15,00 €
Tepláková súprava 25,00 €
Tričko 5,00 €
Vrecko na telesnú a prezuvky – 2 ks 8,50 €
Prezuvky 10,00 €
Zástera a obrus na výtvarnú výchovu 10,00 €
Školská taška 70,00 €
Box na desiatu 10,00 €
Fľaša na vodu 5,00 €
Spolu orientačne 234,00 €
FOTO TASR – Martin Baumann

Suma sa dokáže vyšplhať do neuveriteľných výšin. Samozrejme, pri starších deťoch rátame s tým, že niektoré z týchto vecí už doma majú a nepotrebujú nové, no v prípade starších detí sa zase vyskytnú iné výdaje, ako sú napríklad počítač alebo mobil. Podľa portálu je preto dôležité, aby ste si náklady za nakupovanie školských potrieb rozdelili aj do niekoľkých mesiacov, pokiaľ sa vám zdá suma na jeden raz príliš vysoká.

Sledujte jednotlivé ceny v obchodoch a pokúste sa vybrať to najlepšie a najlacnejšie. Jednoznačne existujú veci, na ktorých by ste šetriť nechceli, ale napriek tomu dbajte na to, aby malo vaše dieťa všetko potrebné. Čo na výslednú sumu hovoríte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: