Konečne to máme čierne na bielom. Ženy sú lepšie šoférky ako muži, hovoria nové prieskumy

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: piqsels.com

O ženách a mužoch existuje veľké množstvo stereotypov, ktoré obe pohlavia znášajú takmer denne. Jeden z najčastejších stereotypov, s ktorými sa stretávame je, že ženy sú oveľa horšie šoférky ako muži. 

Možno vás poteší, že takýmto vtipom by malo nadobro odzvoniť a môže za to prieskum, o ktorom informoval Unilad. Zistenia štúdie dokazujú, že britské ženy sú lepšími a bezpečnejšími vodičkami ako ich mužskí kolegovia. Je možné, že to rozprúdi veľmi búrlivú diskusiu, no tento prieskum bol vykonaný webom pre porovnávanie poistenia Confused.com.

Foto: unsplash

Prieskumy hovoria jasne

Ten zistil, že v roku 2018 bolo 539 000 ľudí odsúdených za porušenie zákona počas jazdy v Anglicku alebo bo Walese. Z týchto jednotlivcov bolo zistené, že až 79 % tvorili muži, čiže ženy prevyšovali v pomere 4:1. Okrem toho sa tiež zistilo, že muži sú častejšie uznaní vinnými v prípade prekročenia rýchlosti. Taktiež je podľa štatistík pravdepodobnejšie, že budú odsúdení za trestné činy spojené s jazdou pod vplyvom alkoholu.

Foto: unsplash

Mnohí ľudia svoje schopnosti preceňujú

Mnohí ľudia svoje schopnosti šoféra preceňujú a neuvedomujú si svoje správanie na cestách. Podľa Claire Rogan, digitálnej manažérky v maloobchode s automobilmi Peter Vardy, vyjadrila znepokojenie nad tým, aké sú predchádzajúce záznamy vodiča a hodnotenie ich vlastnej kompetencie na ceste. „Pri riadení automobilu by sa mala venovať náležitá starostlivosť a pozornosť šoférovaniu. Práve to, čo sa deje za volantom, musí byť v popredí našej mysle. Či ste práve prešli testom, alebo jazdíte už roky, je dôležité, aby ste svojím vodičským schopnostiam nedovolili zahmlievať váš úsudok.“

Čo si myslíte vy?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: