Konšpirátori zneužili smrť Milana Lasicu. Ministerstvo zdravotníctva zasiahlo, vyjadril sa aj patológ

FOTO TASR – Roman Hanc

V nedeľu, 18. júla, tento svet opustil umelec Milan Lasica, ktorý ovplyvnil generácie ľudí. Svojim neopakovateľným humorom a schopnosťou trefne odpovedať na čokoľvek, sa zapísal do sŕdc mnohých z nás.

Konšpirátori a antivaxeri, podobne ako pri smrti moderátora Jula Viršíka, opäť zasiahli a na sociálnych sieťach sa začalo šíriť, že príčinou smrti Milana Lasicu bolo očkovanie proti koronavírusu. Zasiahlo preto Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a na svojej stránke zverejnilo svoje stanovisko.

Milan Lasica nezomrel kvôli očkovaniu

“VYZÝVAME ODPORCOV OČKOVANIA, ABY NEZNEUŽÍVALI ÚMRTIE MILANA LASICU
Patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou: „Tento prípad sme preskúmali a akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť. Pán Lasica bol očkovaný 3. februára. So súhlasom jeho najbližšej rodiny môžeme zverejniť, že bol dlhodobo liečený na problémy so srdcom a zomrel na javisku z dôvodu zlyhania srdca.”

FOTO TASR – Jakub Kotian

Príspevok má už takmer tritisíc reakcií a ľudia v komentároch odsúdili správanie ľudí, ktorí využijú smrť na to, aby rozširovali svoje nepodložené domnienky a konšpirácie. Podľa nich je to hyenizmus, no niektorí tiež tvrdia, že ľuďom, ktorí takýmto dezinformáciám veria, nepomôže ani vyjadrenie patológa.

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: