Budú mamičky rodiť podľa nových pravidiel? Pri kontrakciách a pôrode už nemusíte tlačiť, hovorí nová vedecká štúdia

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Pôrod je pre každú ženu tá najťažšia, no zároveň tá najkrajšia časť tehotenstva. Posledných pár hodín pred pôrodom v obrovských bolestiach je najhorších.Samotný pôrod zvyčajne trvá niekoľko hodín a je sprevádzaný kontrakciami, to je tá horšia časť. Keď však mamička drží bábätko v rukách, na bolesti úplne zabudne.

Keď si spomeniete na svoj pôrod, alebo sa len zamyslíte nad jeho priebehom, tlačenie je neodmysliteľnou súčasťou. Ako inak by sme bábätko dostali von? Mnoho lekárov dnes ale tvrdí, že počas kontrakcií netreba tlačiť skôr, ako nie je bábätko v tej správnej polohe. Ženy aj lekár by teda mali počkať na ten správny moment. Tlačenie popri kontrakciách, keď ešte dieťa nie je pripravené ísť von ženu zbytočne vyčerpáva. To potvrdzuje aj najnovšia štúdia.

Štúdia publikovaná v Journal of the America Medical Assocation ukazuje, že neskoršie tlačenie môže zlepšiť výsledky ako pre matku tak aj pre dieťa. Odborníčka tvrdí, že skoré tlačenie počas druhej etapy, zvyšuje pravdepodobnosť, že matka porodí cisárskym rezom.

View this post on Instagram

'um parto não é apenas um parto' um parto é um convite a um mergulho profundo em si mesma, em suas questões mais delicadas, em seus desejos e medos mais profundos, em suas infinitas contradições. um convite à coragem mais desmedida, à alegria mais inteira. um convite para sair da caverna e enxergar. enxergar-se. parto é travessia. e quando se aceita o mergulho, nunca se sai a mesma do outro lado do rio. #fotografiadeparto #birthphotography #birrhphotographer #fotografadeparto #fotografiadenascimento #trabalhodeparto #doula #partonatural #partoativo #activebirth #partohumanizado #naturalchildbirth #birthwithlove #birthwithoutfear #thebirthhour #partocomamor #takebackbirth #birthispowerful #parir #divasparideiras #renatapennafotografa #renatapennafotopoesia #womeninlabor #maternativa #compredasmaes

A post shared by Renata Penna (@renatapennafotopoesia) on

U žien, ktoré tlačili „načas“ sa vyskytlo o 40% menej závažného krvácania a o 30% menej infekcií. Taktiež sa čas pôrodu znížil v priemere o 32 minút. „Doteraz však nebolo dokázané či je takéto tlačenie pre matku a dieťa bezpečné,“ vyjadrila sadoktorka Dana Gossettová.

Pozri aj: Táto mamička sa na Instagrame pochválila fotkou z pôrodnej sály. Ľudia ju však skritizovali kvôli tejto jednej veci

Gabriela, mother

0
Komentovať (0)