Koronavírus prekonala 90-ročná Češka. Už je doma a prezradila, vďaka čomu sa vyliečila

Kristína Hagarová Ešte viac

Reprofoto: Facebook (Události západní Čechy)

Koronavírus sa stal osudným pre mnohých ľudí. Trpia nielen starí a chorí ľudia, ale aj mladí a takí, ktorí nemali žiadne zdravotné problémy. Tento príbeh je však naozaj inšpiratívny.

Nemusíme chodiť ďaleko, aby sme si prečítali naozaj pozitívne správy. Portál ČT24 informoval o 90-ročnej Češke Zdeňke, ktorá prekonala koronavírus. Toto ochorenie prekonala, hoci bola hospitalizovaná v nemocnici. Teraz už je doma, z čoho sa veľmi teší. Zdeňka celý život pracovala v poľnohospodárstve, starala sa o zvieratá a nikdy nemala vážne zdravotné problémy. Práve tuhý korienok ju z toho dostal.

Stav sa začal zhoršovať

Koronavírus jej potvrdili v polovici októbra a jej stav sa začal zhoršovať. Odviesť ju museli záchranári vo vážnom stave do Nemocnice Mariánské Lázně. Tam strávila celý mesiac, no teraz sa teší, že je konečne doma. Nakazila sa pravdepodobne od príbuzného, ktorý je z Prahy.

Zástupkyňa primárky nemocnice, Erika Székelyová, povedala, že Zdeňka Podvalská potrebovala kyslíkovú podporu a tiež lieky na kašeľ. Teraz je však už doma, z čoho sa nesmierne teší. Rovnako je na tom aj jej rodina, ktorá sa teší, že nakoniec všetko dobre dopadlo.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: