Koronavírus prekonala najstaršia osoba v Európe. Má 117 rokov a choroby sa nebála

SITA Ešte viac

Foto: TASR/AP

Francúzska mníška, ktorá je najstaršou osobou v Európe, len pár dní pred svojimi 117. narodeninami prekonala ochorenie COVID-19. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Lucile Randonovú, ktorá od roku 1944 používa meno sestra André, pozitívne testovali na koronavírus 16. januára. Nevyskytli sa však u nej žiadne príznaky. Pre miestne médiá vyhlásila, že si ani neuvedomila prítomnosť ochorenia. Po zistení vírusu sa samostatne izolovala v domove dôchodcov v juhofrancúzskom Toulone a momentálne cíti, že sa už úplne zotavila.

Nevie sa dočkať oslavy

Sestra André, ktorá je nevidiaca a používa invalidný vozík, sa tak už nevie dočkať štvrtkovej oslavy narodenín. „Mala veľké šťastie. Neprejavila žiadny strach z choroby. Na druhej strane sa veľmi bála o ostatných obyvateľov domova,“ vyhlásil hovorca domova dôchodcov Sainte Catherine Labouré David Tavella.

Je druhým najstarším človekom na svete

Starenka sa narodila 11. februára 1904. Okrem toho, že je najstaršou osobou v Európe, je aj druhým najstarším žijúcim človek na svete. Keď sa jej reportéri francúzskej spravodajskej televízie BFM opýtali, či sa bála ochorenia COVID-19, odvetila: „Nie, pretože smrti sa nebojím.“

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: